یکشنبه/ 26 سپتامبر / 2021

نفت پس از سقوط شبانه ثابت ماند

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۱۱ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۶۸ دلار و ۴۶ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز سه شنبه یک روز پس از تعطیلات روز کارگر آمریکا ۱.۴ درصد نزول کرده بود.

بهای معاملات نفت برنت با دو سنت کاهش، به ۷۱ دلار و ۶۷ سنت در هر بشکه رسید. معاملات نفت برنت روز گذشته با ۰.۷ درصد کاهش بسته شده بود.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی اعلام کردند بازار تاثیر ادامه تاخیر در روند ازسرگیری تولید نفت در خلیج مکزیکوی آمریکا را سبک و سنگین می کند.

تولیدکنندگان این منطقه پس از گذشت روزها از عبور توفند آیدا و بادهای قدرتمند و باران سنگین آن، همچنان برای ازسرگیری فعالیت تقلا می کنند. حدود ۷۹ درصد از تولید خلیج مکزیکوی آمریکا روز سه شنبه متوقف بود و ۷۹ سکوی تولید همچنان خالی بودند. عرضه حدود ۱۷.۵ میلیون بشکه نفت به بازار تاکنون از دست رفته است. چاه های فراساحلی خلیج مکزیکو در حدود ۱۷ درصد از تولید نفت آمریکا سهم دارند.

تحلیلگران موسسه ING با اشاره به جدیدترین گزارش وزارت انرژی آمریکا، در یادداشتی نوشتند: حدود یک میلیون بشکه در روز ظرفیت تولید موقتا بسته شده است که در مقایسه با اوج بیش از دو میلیون بشکه در روز، کمتر شده است.

معامله گران با دقت آمارهای هفتگی موسسه امریکن پترولیوم در روز چهارشنبه و اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز پنج شنبه را زیرنظر دارند تا ارزیابی روشنتر از تاثیر طوفان بر تولید نفت و فعالیت پالایشگاهی داشته باشند.

تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به سوم سپتامبر به میزان ۳.۸ میلیون بشکه و ذخایر بنزین به میزان ۳.۶ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت های نفت روز سه شنبه همسو با ریزش گسترده بازارهای کالا در واکنش به جهش ارزش دلار آمریکا سقوط کردند. دلار تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به افزایش آمار ابتلا به کووید ۱۹ در آمریکا و آسیا و دورنمای رشد اقتصادی آهسته تر صعود کرد.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا