نوسازی محوطه ورزشگاه تختی تبریز

شهردار منطقه سه تبریز از نوسازی کامل محوطه داخلی ورزشگاه جهان پهلوان تختی تبریز و اجرای عملیات‌های جدول گذاری و کفسازی در طی دو ماه خبر داد.

نوسازی محوطه ورزشگاه تختی تبریز

داوود طالب نژاد اظهار کرد: به دلیل اهمیت ورزش در امر سلامت جسمی و شادابی روحی شهروندان به خصوص نسل جوان، شهرداری منطقه سعی کرد تا در موقعیت کرونایی که اکثر برنامه‌ها در این مجموعه تعطیل است، نسبت به نوسازی و بهسازی محوطه این ورزشگاه شهر تبریز اقدام کند.

وی با اشاره به وسعت زیاد محوطه ورزشگاه از جمله سواره رو و پیاده‌روها افزود: با برنامه ریزی فشرده و منسجم سعی کردیم تا در کمترین زمان ممکن عملیات نوسازی اساسی محوطه ورزشگاه را اجرا کنیم.

طالب نژاد از تخریب و جمع آوری آسفالت‌های فرسوده محوطه سواره رو و تخریب و جمع آوری کف پوش‌های آسیب دیده پیاده روها، به عنوان اولین مرحله عملیات نوسازی یاد کرد و گفت: معاونت فنی و عمرانی منطقه بعد از تخریب و جمع آوری کف پوش‌های آسیب دیده پیاده روها به وسعت ۲۰۰۰ متر مربع، عملیات زیرسازی جهت آماده سازی محوطه برای کفسازی و جدول گذاری را شروع کرد.

وی با اشاره به حجم عملیات جدول گذاری اعلام کرد: حجم عملیات جدول‌گذاری در محوطه ورزشگاه ۴۵۰ متر است که سه نوع جدول گذاری، کانیو، ۳۰ و ۴۰ انجام شده است.

وی حجم عملیات کفسازی پیاده راه‌های محوطه ورزشگاه را ۵۵۰ متر مربع ذکر کرد و گفت: سعی کردیم تا برای افزایش شادابی فضای پیاده راه‌ها از کف پوش سالید رنگی استفاده کنیم.

شهردار منطقه سه تبریز هم‌چنین وسعت فضای کفسازی شده مسیر سواره رو را ۱۱۸۵ متر مربع اعلام کرد و افزود: در مسیر سواره رو نیز برای استحکام بخشی بیشتر از کف پوش‌های ترافیکی از نوع طرح دمبل استفاده شده است.

وی تصریح کرد: برای تقویت حس ورزشی در داخل مسیر سواره رو نیز طرح المپیک با استفاده از کف پوش‌های رنگی در ۸۵ متر مربع مساحت اجرا شد.

وی حوزه ورزش و فضای سبز را بخشی‌های مورد توجه و مهم شهرداری منطقه سه در برنامه ریزی‌های عملیات‌های عمرانی شمرد و گفت: همیشه سعی داشته‌ایم تا به خاطر اهمیت بیشتر ورزش و فضای سبز تا حد توان نیازمندی‌های شهروندان سطح حوزه در این دو بخش را با فراهم آوردن چنین فضاهایی پاسخگو باشیم.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه خود را ثبت کنید