یکشنبه/ 10 مرداد / 1400

نژادپرستی پایان همکاری کونامی با ستاره مطرح تیم بارسلونا را رقم زد

شرکت کونامی (Konami) که ناشر مطرح دنیای بازی است اخیرا در بیانیه‌ای پایان همکاری خود با آنتواین گریزمان، ستاره‌ی تیم فوتبال بارسلونا را اعلام کرد. این اقدام کونامی، در واقع واکنش این شرکت به اتهامات مبنی بر توهین‌های نژادپرستانه‌ای است که به شخص آنتواین گریزمان وارد شده‌اند.

نژادپرستی پایان همکاری کونامی با ستاره مطرح تیم بارسلونا را رقم زد

به دلیل اظهارات نژادپرستانه‌ی گریزمان راجع به تعدادی آسیایی، کونامی قصد دارد قراردادی که پیش‌تر با این بازیکن فوتبال منعقد کرده بود را منحل سازد. این قرارداد، بازیکن اسبق تیم اتلتیکو مادرید را که هم‌اکنون در تیم بارسلونا توپ می‌زند، به سفیر برند سری بازی‌های Yu-Gi-Oh تبدیل می‌کرد.

اظهارات نژادپرستانه‌ای که گریزمان به بیان آن‌ها متهم شده است، به ویدئویی مربوط به دو سال قبل بازمی‌گردند. جالب است بدانید که بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در واقع این عثمان دمبله یکی از هم تیمی‌های آنتواین گریزمان است که سخنان نژادپرستانه‌ای را درباره‌ی کارکنان هتل بیان می‌کند و خود آقای گریزمان هیچ توهین مستقیمی را به عمل نمی‌آورد. هرچند، اخیرا هم آنتواین گریزمان و هم عثمان دمبله، در حساب توییتری خود بابت دلخوری‌های پیش آمده از ساکنین قاره‌ی آسیا عذرخواهی کرده‌اند.

بخشی از بیانیه‌ی رسمی شرکت کونامی در این رابطه، به شرح زیر است:

«بخش سرگرمی‌های دیجیتالی شرکت کونامی، همان طور که فلسفه‌ی کلی ورزش نیز بر همین اساس است، هیچ‌گونه تبعیض (اعم از تبعیض‌های نژاردپرستانه و اظهارات این چنینی) را قابل قبول نمی‌داند. ما پیش‌تر آنتواین گریزمان را به عنوان سفیر برند سری بازی‌های Yu-Gi-Oh خود برگزیده بودیم، اما به دلیل اتفاقات اخیر، تصمیم گرفتیم قرارداد مربوطه را لغو کنیم. با توجه به سری بازی‌های eFootball PES (و همکاری‌های شرکت کونامی و باشگاه فوتبال بارسلونا)، به عنوان شریک خود از این باشگاه تقاضا داریم که توضیحاتی را درباره‌ی این موضوع و اتفاقات این چنینی آینده ارائه کند.»

 

منبع: گیم فا

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا