یکشنبه/ 25 مهر / 1400

هشدار به افزایش دما در ایلام

اداره کل مدیریت بحران استان با صدور پیام هشدار سطح نارنجی اعلام کرد. بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان در مناطق گرمسیری استان احتمال دمای هوا تا ۵۰ درجه و بیشتر از آن و در مناطق شمالی استان حوالی ۴۰ درجه سانتی گراد سانتی‌گراد از روز چهارشنبه ۱۶ تیرماه و تدوام ماندگاری توده هوای گرم طی هفته پیش رو پیش‌بینی شده است.

در این هشدار که کل مناطق استان ایلام به ویژه مناطق جنوبی و گرمسیری استان به عنوان منطقه اثر یاد شده و استقرار توده هوای گرم مخاطره این افزایش دما عنوان گردیده است‌.

بر اساس این گزارش، اداره کل مدیریت بحران استان ایلام ضمن اعلام آماده‌ باش به بخش‌های مورد نیاز و واحدهای تابعه دستور داده تمهیدات ذیل از جمله برقراری کشیک شبانه‌روزی، صدور هشدار، اتخاذ ملاحظات لازم و ابلاغ برای انجام اقدامات پیشگیرانه، اطلاع‌رسانی مستمر و ارائه توصیه‌های ایمنی مانند عدم تردد غیرضروری به ویژه از ظهر تا غروب در ایام مذکور و انجام ملاحظات لازم برای جلوگیری از عوارض گرما و گرمازدگی شهروندان به خصوص بیماران، کودکان، سالمندان، افراد شاغل در فضاهای باز و ساکنان مناطق در معرض خطر وقوع دماهای بالا و اتخاذ سایر تدابیر لازم برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی را در دستور کار قرار دهند.

همچنین در این اطلاعیه به کلیه فرمانداران و اعضای ستاد مدیریت بحران استان و دستگاه های متولی بر پایداری شبکه برق‌رسانی و پیشگیری از قطع برق به ویژه در مناطق با گرمای ۵۰ درجه و بالاتر، توصیه به صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، استقرار مراکز درمانی سیار، شعب هلال احمر و شهرداری‌ها در مناطق پرتردد، پایداری شبکه آب‌رسانی و پیشگیری از قطع آب و پیشگیری از وارد آمدن خسارت به کشت‌های زراعی و باغی و … توصیه و تأکید شده است.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا