یکشنبه/ 10 مرداد / 1400

هک شده‌ های اینستاگرام خوشحال باشند

در به‌روزرسانی جدید اینستاگرام، ویژگی امنیتی‌ای برای کاربران قبلا هک‌ شده‌‌ در دسترس قرار گرفته است تا با طی مراحلی حساب کاربری خود را امن کنند.

هک شده‌ های اینستاگرام خوشحال باشند

اینستاگرام ویژگی امنیتی جدیدی برای کسانی معرفی کرد که قبلا حساب کاربری‌شان هک شده است. در به‌روزرسانی جدید، افرادی که قبلا حسابشان به‌خطر افتاده است، وقتی وارد حساب اینستاگرام خود می‌شوند، با باز‌شدن صفحه‌ای به آن‌ها پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل، بررسی امنیتی را شروع کنند.

این قابلیت از طریق روش‌های متفاوت شامل تأیید حساب‌های کاربری‌ای که اطلاعات ورودشان در اینستاگرام در‌ دسترس هستند، بررسی فعالیت‌های ورودی حساب کاربری و اطلاعات بازیابی آن را بروز نگه می‌دارد.

علاوه‌بر گزینه‌های موجود برای فعال‌کردن تأیید دو مرحله‌ای، اینستاگرام در حال برنامه‌ریزی برای افزودن پشتیبانی از تأیید دو مرحله‌ای از‌طریق واتساپ است. اینستاگرام می‌گوید حساب‌هایی که از‌ طریق دایرکت ادعا می‌کنند از طرف اینستاگرام هستند و به‌ اشتراک‌ گذاشتن رمز را درخواست می‌کنند، جعلی هستند. اینستاگرام فقط از طریق ایمیلی که از داخل اپلیکیشن ارسال می‌کند، با کاربر تماس می‌گیرد. این بخش در قسمت Settings در تب Emails from Instagram در دسترس است.

این ویژگی امنیتی در میانه موج جدیدی از ایمیل‌های جعلی که به‌ دست کاربران می‌رسد، در حال گسترش است. ایمیل‌ها جعلی که با عنوان اینستاگرام ارسال می‌شوند، در‌ واقع ربات‌‎هایی هستند که سعی می‌کنند به‌یک‌باره به حساب‌های کاربری زیادی دسترسی پیدا کنند. اگرچه این پیام‌ها آزاردهنده هستند، دریافت آن‌ها به‌معنی هک‌شدن حساب کاربری نیست.

 

منبع: زومیت

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا