یکشنبه/ 2 آبان / 1400

وزیر دفاع انگلیس: تمدید مهلت خروج از افغانستان بعید است

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سهیل شاهین، سخنگوی گروه شبه‌نظامی طالبان دوشنبه گفته بود که این گروه هیچ فرصت زمانی بیشتری در اختیار ایالات متحده و انگلیس برای خروج از افغانستان قرار نمیدهد و اگر این ضرب‌الاجل رعایت نشود، تبعاتی وجود خواهد داشت.

در همین رابطه بن والاس، وزیر دفاع انگلیس به شبکه اسکای نیوز گفت: تمدید خروج خیلی بعید است، نه فقط به خاطر حرف هایی که طالبان گفته است بلکه به خاطر صحبت هایی که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا داشت. با این حال، تلاش برای به تعویق انداختن این خروج ارزش دارد.

وزیر دفاع انگلیس تاکید کرد که خطرات امنیتی رو به افزایش است و با نزدیک شدن به مهلت خروج، خطر بیشتر و بیشتر هم می شود. پس از چند هفته تهاجم که با آغاز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به راه افتاد، طالبان در ۱۵ اوت وارد کابل شد و دولت سقوط کرد. به دنبال آن هزاران افغان از ترس حملات تلافی جویانه این شبه نظامیان اقدام به فرار کردند.

بسیاری از کشورها هم تخلیه هیات های دیپلماتیک و شهروندان از این کشور آسیای میانه را آغاز کرده اند. تا امروز سه‌شنبه، انگلیس ۸۶۰۰ تن را از کابل خارج کرده که خروج بیش از ۲۰۰۰ تن از آنان ظرف ۲۴ ساعت گذشته انجام شده است.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا