سه شنبه/ ۲۵ خرداد / ۱۴۰۰

وضعیت آب و هوا امروز/ بالا رفتن دما تا ۵۰ درجه

در پنج روز آینده برای نقاطی از استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وضعیت آب و هوا امروز

نقشینه کارشناس هواشناسی در مورد آخرین وضعیت آب و هوا امروز کشور گفت: در پنج روز آینده برای نقاطی از استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده رخ خواهد داد و در ساعت بعدازظهر و اوایل شب برای برخی نقاط از استان اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمالی آذریایجان شرقی و غربی، ارتفاعات خراسان شمالی و رضوی، ارتفاعات استان‌های کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبارهای پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و تندباد خواهد بود.

وی افزود: اواخر امشب و فردا در برخی ساعات برای استان‌های تهران البرز و سمنان شاهد باد نسبتا شدید خواهیم بود. خلیج فارس و شرق دریای عمان تا پایان هفته و دریای خزر از ظهر امروز تا فردا شب مواج و متلاطم خواهد شد.

کارشناس هواشناسی در مورد وضعیت جوی تهران گفت: تهران تا پنج روز آینده آسمان صاف و آفتابی در برخی ساعات وزش باد را تجربه خواهد کرد. در ارتفاعات تهران افزایش ابر و احتمال رگبار امروز بعد از ظهر و اوایل شب تجربه خواهد کرد.

بیشینه دما در تهران امروز ۳۷ و تا پس فردا به ۳۵ درجه خواهد رسید، اما این روند از پنجشنبه و جمعه معکوس خواهد شد و دمای گرمتری را تجربه خواهیم کرد. کمینه دما در مهرآباد ۲۷ درجه و در شمیرانات ۲۴ درجه خواهد شد.

وی در توضیح گرم ترین مراکز استان کشور، اهواز را با دمای ۴۹ درجه گرم ترین مرکز استان کشور نامید، اما این نوید را نیز داد که فردا و پس فردا کاهش دما را تجربه خواهد کرد.

در پایان این کارشناس هواشناسی شهرهای بسیار گرم کشور با دمای بیش از ۵۰ درجه را برازجان، امیدیه، هندیجان، آقاجری بندرماهشهر و رامهرمز نامید.

منبع: میزان

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا