وفور واکسیناسیون کرونا از دو ماه آینده

 وفور واکسیناسیون کرونا از دو ماه آینده

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبارزه منطقی با کرونا را از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: اگر همراهی بیشتر مردم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اعمال محدودیت های کرونا تا دو ماه آینده ادامه داشته باشد، آن گاه با وفور واکسیناسیون کرونا می توان شرایط بهتری داشت.

وفور واکسیناسیون کرونا از دو ماه آینده

قاسم جان بابایی که امروز در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان صحبت می کرد با تقدیر از همراهی مردم در مبارزه با کرونا تصریح کرد: این همراهی به واقع نوعی جهاد بود.

وی با اشاره به غافلگیری همه کشورها در برابر کرونا یادآور شد: ذات این ویروس غافلگیری است. بنابراین اگر در زمان فعلی نیز دچار غفلت شویم باز هم غافلگیر خواهیم شد. چرا که مبارزه با این بیماری همه گیر مانند صحنه یک مبارزه واقعی است و از این رو نباید غفلت کرد.

معاون درمان وزیر بهداشت همچنین قدرت سرایت و مرگ و میر زیاد ویروس جهش یافته کووید۱۹ را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: خوشبختانه ۴ خط تولید واکسن ایرانی در حال فعالیت است تا ان شاالله بتواند از دو ماه آینده، واکسن را به وفور در اختیار مردم قرار دهد.

وضعیت استان قم در این روزها

وی سپس به مختصات استان قم اشاره کرد و گفت: قم از استان های متراکم با تردد زیاد و همچنین حضور اقوام و عقاید گوناگون در آن است. این مشخصات، مدیریت مبارزه با بیماری همه گیری مانند کرونا را سخت تر می کند، اما خوشبختانه باید گفت که مدیریت استان در کنترل این بیماری موفق عمل کرده است.

بخوانید!  آغاز مرحله دوم واکسیناسیون كشور از نیمه اردیبهشت

جان بابایی با تقدیر از تصمیم گرفته شده برای منع ورود خودروهای غیربومی به قم در روزهای هشتم و نهم فروردین ماه، از مدیریت استان خواست تا با مدیریت مساجد استان در برگزاری مراسم های مختلف، این تصمیم را پشتیبانی کند.

وی ادامه داد: آمار نشان می دهد که به ازای هر ۱۰ هزار نفر از جمعیت قم، حدود ۱۵۰ بستری کرونایی داشته ایم. به بیان دیگر هنوز جمعیت قابل توجهی از مردم استان قم به این ویروس آلوده نشده اند و از این رو می توانند مستعد دریافت آن باشند.

معاون درمان وزیر بهداشت افزود: قم دو موج بیماری کووید۱۹ را پشت سر گذاشته است و همه تلاش ها باید بر این نقطه متمرکز شود که مجددا با موج جدید بیماری مواجه نشود.

مردم همراهی کنند واکسن کرونا نزدیک است

وی با اشاره به این که اعمال محدودیت ها فقط طول زمانی یک موج بیماری را کاهش می دهد یادآور شد: همه باید مراقب باشیم تا با اعمال محدودیت های کرونا و نظارت حداکثری، همه استان های کشور را از ورود به پیک جدید بیماری دور نگه داریم.

جان بابایی با ابراز نگرانی از افزایش روند بستری کرونایی در استان قم در روزهای اخیر اضافه کرد: خوشبختانه تعداد بیماران بدحال کرونایی در قم و همچنین میزان مرگ و میر کرونایی استان نسبت به میانگین کشوری کمتر است، اما در هر صورت باید مراقب بود تا پیک جدید بیماری در استان شکل نگیرد.

وی ابراز امیدواری کرد با همراهی بیشتر مردم در دو ماه آینده، واکسن کرونا نیز به وفور در اختیار مردم قرار گیرد تا کشور بتواند در مبارزه با این بیماری همه گیر که از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی بوده است، موفق تر از گذشته عمل کند.

بخوانید!  وضعیت واکسیناسیون در ایران چطور پیش می‌ رود؟

 

مجله اینترنتی تحلیلک