ویروس آفریقایی کرونا هم به ایران رسید

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در یکی از استان‌های جنوبی برای اولین بار ۳ مورد ویروس آفریقای جنوبی را شناسایی کردیم.

ویروس آفریقایی کرونا هم به ایران رسید

سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جمع خبرنگاران از شناسایی سه مورد قطعی ابتلا به کرونای آفریقایی جنوبی در کشور خبر داد و اظهار کرد: با موج فراگیر ویروس موتاسیون یافته انگلیسی در سراسر کشور همکاران با شرایط ویژه‌ای رو به رو شدند و متاسفانه مرگ ناشی از بستری در این روز‌ها رو به افزایش خواهد بود و در روز‌های آینده روز‌های سختی درباره دریافت بستر‌های امروز خواهیم داشت.

او گفت: کاری که همکارانم در موج سوم کرونا کردند این بود مراکز سرپایی ١۶ ساعات را افزایش دادیم و دارو‌های ضد ویروس را به مراکز سرپایی بردیم و توانستیم بار انبوه بیماران را که سرریز آن‌ها به بیمارستان‌ها بود کم کنیم و در روز‌های آینده با گذر از روز‌های سنگین شاهد کاهش آمار بستری و بعد از آن با تاخیر در آمار فوتی‌ها داشته باشیم.

نمکی بیان کرد: خبر خوب ما امروز این بود که واکسیناسیون کرونا در فاز دوم را شروع کردیم و دیروز آزمایش بالینی فاز سه پاستور را شروع کردیم و در آینده نزدیک این واکسن‌ها به جمع واکسن‌ها خواهد پیوست.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  اینفوگرافی ویژگی های کرونا آفریقایی

دیدگاه خود را ثبت کنید