سه شنبه/ ۲۵ خرداد / ۱۴۰۰

پایان فرصت درخواست صدور شناسنامه برای انتخابات

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از پایان فرصت درخواست صدور شناسنامه جدید برای شرکت در انتخابات پیش رو خبر داد.

پایان فرصت درخواست صدور شناسنامه برای انتخابات

اسکندر پاسالار اظهار کرد: پایان فرصت درخواست صدور شناسنامه برای افرادی که شناسنامه آن‌ها مفقود شده یا نیاز به تعویض دارد حداکثر تا ۱۵ روز قبل از برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه است که این زمان تا امروز تمدید شده بود.

وی بیان کرد: تا کنون ۲ هزار و ۵۸۶ شناسنامه در استان بوشهر صادر شده که از این تعداد یک هزار و ۸۵۴ مورد تعویضی و ۷۳۲ مورد المثنی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال بوشهر تصریح کرد: به منظور ایجاد زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، ثبت احوال استان بوشهر با آمادگی کامل خدمات هویتی، شناسنامه‌ای و کارت هوشمند ملی به شهروندان را ارائه داده است.

پاسالار تاکید کرد: با توجه به حجم بالای درخواست‌های المثنی و تعویضی، افرادی که شناسنامه آن‌ها برای شرکت در انتخابات مشکلی ندارد و فقط به دنبال تبدیل به شناسنامه الکترونیکی قصد تعویض دارند، درخواست خود را به بعد از انتخابات موکول کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه برای شرکت در انتخابات علاوه بر شناسنامه، داشتن شماره ملی یا کارت هوشمند ملی نیز ضروری است، افرادی که کارت هوشمند ملی آن‌ها صادر شده نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند و این کار را به روز انتخابات موکول نکنند.

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا