پیش بینی وضعیت آب و هوا امروز/ وزش باد شدید و رگبار در ۲۴ استان

پيش بيني وضعیت آب و هوا امروز نشان می دهد، ظرف امروز و فردا در آسمان ۲۴ استان کشور شاهد وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید خواهیم بود.

پیش بینی وضعیت آب و هوا امروز نشان می دهد ظرف امروز و فردا در آسمان ۲۴ استان کشور شاهد وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید خواهیم بود.

وضعیت آب و هوا امروز و فردا

 

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی، روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ به ویژه طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، اصفهان، جنوب یزد، کرمان، شمال هرمزگان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و دامنه‌ها و ارتفاعات استان‌های مازندران، گلستان و شرق گیلان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت برای روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ در برخی نقاط کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات سمنان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب یزد، فارس، کرمان و شمال هرمزگان ادامه خواهد داشت.

طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه (۲۶، ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت) در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، مرکز، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس، جنوب شرق، ارتفاعات هرمزگان و غرب یزد رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

بر همین اساس، از روز جمعه تا سه‌شنبه (۲۴ تا ۲۸ اردیبهشت) دمای هوا در سواحل دریای خزر بین ۷ تا ۱۰ درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد.

وزش باد شدید طی ساعات بعدازظهر جمعه تا عصر شنبه در بخش‌هایی از استان‌های مرکزی، قم، اصفهان، البرز و تهران پیش بینی می‌شود.

طی دو روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه شمال سیستان و بلوچستان و شرق کرمان وزش باد شدید سبب خیزش گرد و خاک می‌شود.

از اواخر وقت امروز و طی فردا (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت) با توجه به افزایش سرعت وزش باد در جنوب غرب کشور وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.

آسمان تهران روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق و با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت نیز کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی افزایش باد و با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتی گراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا