سه‌شنبه/ 30 شهریور / 1400

پیروزی نفس‌ گیر ایران در نخستین گام جام جهانی فوتسال

 

تيم ملي فوتسال ايران در نخستين ديدار خود در جام جهاني ۲۰۲۱ ليتواني برابر صربستان به پيروزي رسيد.

تيم‌هاي ملي فوتسال ايران و صربستان در چارچوب مسابقات جام جهاني ۲۰۲۱ ليتواني به مصاف هم رفتند که اين بازي با نتيجه ۳ بر ۲ به سود ايران به پايان رسيد.

در اين مسابقه که از ساعت ۱۹:۳۰ و در سالن شهر ويلنيوس آغاز شد، حميد احمدي، فرهاد فخيم و احمد اسماعيل پور براي ايران و «استويکوويچ» و «توميچ» براي صربستان گلزني کردند.

ترکيب اوليه ايران

سيدمحمد ناظم الشريعه سرمربي تيم ملي فوتسال ايران تيمش را با ترکيب عليرضا صميمي، علي اصغر حسن زاده، مسلم اولادقباد، حميد احمدي و مهدي جاويد به زمين فرستاد اما به تناوب بازيکنان و ترکيب خود را تغيير داد. حسين طيبي (مصدوميت) و باقر محمدي (دروازه بان) از ليست ۱۴ نفره ايران خط خورده بودند.

نيمه نخست؛ گلزني بازيکن اخراجي و بازيکن ۳۶ ساله

۱۰ دقيقه ابتدايي نيمه نخست در اختيار تيم ملي فوتسال ايران بود. ايران در اين دقايق ابتدا توسط حميد احمدي و سپس توسط فرهاد فخيم بازيکن ۳۶ ساله تيم ملي به گل رسيد و از صربستان پيش افتاد. گل احمدي از فاصله دور و با يک شوت سنگين و ديدني به ثمر رسيد. شرايط براي ايران اما با اخراج حميد احمدي تغيير کرد. احمدي با کوبيدن دستش به صورت بازيکن صربستان در ۱۰ دقيقه پاياني، کارت زرد دوم را از داور گرفت و اخراج شد.

با اخراج احمدي، ايران دو دقيقه با يک بازيکن کمتر بازي کرد و همين مسئله باعث شد فشار مضاعفي به تيم کشورمان بيايد. صربستان به تدريج بازي را در اختيار گرفت تا نخستين گل خود را با يک ضربه کرنر و توسط استويکوويچ به ثمر برساند. ايران در نيمه نخست عصبي ظاهر شد. علاوه بر احمدي که دو کارت زرد گرفت و اخراج شد، محمدرضا سنگ سفيدي بازيکن و سيدمحمد ناظم الشريعه سرمربي تيم ملي هم کارت زرد گرفتند.

نيمه دوم؛ گلزني اسماعيل پور و اخراج بازيکن صربستان

تيم ملي ايران در نيمه دوم محتاط تر در زمين حضور يافت. صربستان فشار زيادي براي جبران نتيجه و به ثمر رساندن گل تساوي وارد کرد اما ايران هم موقعيت هاي خوبي در دقايق نخست اين نيمه توسط اولادقباد و شجري به دست آورد که اين فرصت ها از دست رفت. احمد اسماعيل پور که در روزهاي گذشته مصدوم شده بود، شرايط بازي پيدا کرده بود و در نيمه دوم دقايقي در زمين حضور يافت. همين بازيکن موفق شد گل سوم ايران را به ثمر برساند ولي در دقايق پاياني ايران بازهم گل خورد و توميچ توانست براي دومين بار توپ را به تور دروازه کشورمان برساند.

صربستان براي جبران نتيجه روي به بازي پنج نفره (پاور پلير) آورد ولي در ۱۹ ثانيه مانده به اتمام مسابقه، يکي از نفرات اين تيم به دليل خطا روي بازيکن ايران اخراج شد و به همين خاطر ايران با خيال راحت بازي را به پايان رساند.

باوجود دريافت دو گل در اين مسابقه، عليرضا صميمي دروازه بان تيم ملي ايران يکي از چهره هاي ويژه زمين بود و بارها موقعيت بازيکنان صربستان را دفع کرد.

بازي با آمريکا روز جمعه

دومين بازي تيم ملي فوتسال ايران در جام جهاني روز جمعه برابر آمريکا برگزار مي شود. اين مسابقه ساعت ۱۹:۳۰ آغاز مي شود. آرژانتين هم روز جمعه برابر صربستان قرار مي گيرد.

 

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا