چهارشنبه/ 31 شهریور / 1400

شواهد از اين قرار است که بازي نيمه تمام ديشب برزيل و آرژانتين تکرار نخواهد شد و احتمالا فيفا راي به پيروزي آلبي سلسته خواهد داد.
در آمريکاي جنوبي هر اتفاقي ممکن است و اين مهم ديشب در جريان بازي برزيل و آرژانتين به اثبات رسيد. ديداري که با دخالت مقامات امنيتي برزيل نيمه تمام ماند. به همين دليل دشوار بتوان تصور کرد که نتيجه اين بازي در زمين مشخص شود و همه چيز به راي فيفا بستگي خواهد داشت.
تصميم نهايي را فيفا اعلام خواهد کرد چرا که اين ديداري در دور مقدماتي جام جهاني 2022 بود؛ رقابتي تحت پوشش فيفا و به همين دليل حتي کنفدراسيون فوتبال آمريکاي جنوبي(کنمبول) نيز نمي تواند هيچ رايي نسبت به اين بازي اعلام کند. کنمبول تنها شواهد و گزارشات خود و تيم داوري را در اختيار فيفا قرار خواهد داد. در بيانيه اين نهاد نيز آمده است که تمامي اسناد و مدارک در احتيار فيفا گذاشته شده و در انتظار راي نهايي خواهند ماند.
موضع فيفا
قطعا هر تصميمي که اتحاذ شود بازتاب هاي منفي خواهد داشت و هيچيک از طرفين با آن موافق نخواهند بود. در حال حاضر تکرار اين بازي عملا منتفي است و هيچ تاريخي نيز برايش معين نشده است. در مواردي که يک ديدار به شکل قطعي و بر اثر فشارهاي بيروني لغو و به حالت تعليق در مي آيد، فيفا معمولا راي به تکرار مي دهد ولي مورد بازي ديشب کمي متفاوت است.
بازي برزيل و آرژانتين با دخالت مقامات بهداشتي برزيل و نيروي پليس در دقيقه ششم لغو شد و فيفا در نهايت بايد تصميم بگيرد که لغو بازي بر اساس دلايل موجه صورت گرفته است يا خير. معمولا اگر يک بازي با دخالت افراد غيرفوتبالي لغو شود، فيفا راي به بازنده شدن تيم ميزبان مي دهد و در اين مورد آرژانتين بايد 3-0 برنده اعلام شود.
کنمبول نيز در اين زمينه از آرژانتين پشتيباني کرده است چرا که مقامات برزيلي قصد دستگيري 4 بازيکن اين تيم در زمين را داشتند.
تيم هاي ملي همواره تحت يک حباب حفاظتي قرار دارند و آرژانتيني ها نيز از چند روز قبل در برزيل اردو زده بودند و به همين دليل دلايل موجه براي دستگيري بازيکنانش وجود نداشت. اقامت آرژانتيني ها در برزيل کاملا قانوني و درست بود و کنمبول به همين دليل مجوز انجام بازي را صادر کرد.
موضع آرژانتين
در آرژانتين اطمينان دارند که فيفا حق را به آنها خواهد داد و بازي را 3-0 برنده مي شوند. بازيکنان آرژانتين زماني بازي را ترک کردند که مقامات برزيلي دستور به لغو مسابقه دادند. دستور لغوي کاملا غير فوتبالي و توسط افراد امنيتي و به همين دليل معتقدند که برزيل بايد تاوان پس بدهد. حتي ملي پوشان برزيل و اعضاي فدراسيون فوتبال برزيل نيز موافق ادامه بازي بودند و اتفاقات رخ داده را باور نمي کردند.
آرژانتيني ها همچنين مي گويند که ادعاي مطرح شده در مورد 4 ملي پوش شاغل در فوتبال انگليس درست نيست. اينکه آنها با مدارک تقلبي وارد برزيل شده اند تا از دو هفته قرنطينه قرار کنند.
موضع برزيل
در يک بيانيه رسمي فدراسيون فوتبال برزيل اتفاقات رخ داده را زير انتقاد گرفت و مدعي شد که تصميم لغو بازي تحت هيچ شرايطي با نظر آنها نبوده است. ادنالدو رودريگس رئيس فدراسيون فوتبال برزيل مدعي شد که تمامي اعضاي فدراسيون و کادر تيم ملي از دخالت نيرهاي پليس و لغو بازي شگفت زده اند و از فيفا درخواست کرد که هيچ تصميم ورزشي بر عليه تيم ملي برزيل اتخاذ نشود چون لغو بازي از سوي مقامات ورزش اين کشور نبوده است.

منبع: ورزش3

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا