پیش بینی آب و هوا ۶ اردیبهشت / ورود سامانه بارشی به کشور

پیش بینی آب و هوا ۶ اردیبهشت

مدیرکل پیش‌ بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا (۷ اردیبهشت) و وقوع رگبار باران در شمال غرب، غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز خبر داد.

پیش بینی آب و هوا ۶ اردیبهشت

صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (۶ اردیبهشت) در استان‌های اصفهان، یزد، نیمه شمالی فارس، کرمان و برخی نقاط سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی همچنین در مناطقی از شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز به‌ ویژه طی ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، گاهی رگبار باران، رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: طی امروز (۶ اردیبهشت) احتمال وقوع تگرگ و باد و گرد و خاک در نواحی مرکزی کشور و در استان‌های اصفهان، یزد، کرمان و فارس وجود دارد.

ضیاییان اضافه کرد: طی فردا (۷ اردیبهشت) با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، شمال فارس و کرمان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی این مدت وقوع تگرگ در مناطق مستعد و ورود گرد و خاک از کشورهای همسایه به غرب ایران دور از انتظار نیست، گفت: فردا (۷ اردیبهشت) شدت بارش در شمال غرب کشور خواهد بود همچنین بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید به‌ تدریج در سواحل دریای خزر آغاز می‌شود.

بخوانید!  پیش بینی آب و هوا 2 اردیبهشت

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی روز چهارشنبه (۸ اردیبهشت) بارش در سواحل دریای خزر با شمالی شدن جریان‌ها تشدید خواهد شد، اظهار کرد: در شمال غرب، برخی مناطق غرب و دامنه‌های جنوبی البرز رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و در مرکز، شرق و شمال شرق کشور نیز بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان طی روز پنج‌شنبه (۹ اردیبهشت) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، برخی نواحی مرکزی، شرق و جنوب شرق رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست همچنین طی روز جمعه ناپایداری‌ها در نوار شمالی کشور و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۷ و ۸ اردیبهشت) با نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش نسبی دما در حدود ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد در سواحل دریای خزر رخ می‌دهد همچنین طی این مدت دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۷ اردیبهشت) قسمتی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق و گاهی گرد و خاک با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۸ اردیبهشت) نیز قسمتی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  پیش بینی آب و هوا 3 اردیبهشت / رگبار باران در بیش از ۱۵ استان‌

دیدگاه خود را ثبت کنید