چهارشنبه/ 31 شهریور / 1400

چین مچ آمریکا را گرفت

دولت چین در واکنش به فروش تسلیحات از سوی آمریکا به تایوان به ارزش صدها میلیون دلار واکنش نشان داد و اعلام کرد که خود را متعهد به اقدامات لازم و مشروع متقابل می داند.

تارنمای خبری «اسپوتنیک» با انتشار این خبر نوشت: یک روز پس از اعلام دولت بایدن درباره تصویب فروش حجم بالایی از تسلیحات به تایوان، آن را محکوم و وعده اقدام مشروع متقابل در پاسخ به این اقدام را داد.

وزات امورخارجه چین در این زمینه در بیانیه ای اعلام کرد: تایوان بخشی انکار ناپذیر از قلمرو چین بوده و دولت آمریکا با فروش تجیهزات نظامی به تایوان در امور داخلی چین مداخله و حاکمیت و منافع امنیتی چین را تهدید کرده است.

این بیانیه می افزاید: این مساله پیامی ناصحیح به عوامل جدایی طلب تایوان می فرستد و به شدت روابط بین آمریکا و چین و همچنین صلح و ثبات در تنگه تایوان را به خطر می اندازد.

اسپوتنیک گزارش داد: روز چهارشنبه گذشته «آژانس لجستیکی وزارت دفاع آمریکا» اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا فروش ۷۵۰ میلیون دلار تجیهزات نظامی به تایوان را تصویب کرده استف این تجهیزات شامل تانک های « M۱۰۹A۶ » که نوعی توپخانه خود کششی است که قادر به شلیک گلوله تا فاصله ۴۰ مایلی (بیش از ۶۰ کیلومتر) است.

 

منبع: ایرنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا