ژوزه مورینیو از تاتنهام اخراج شد

ژوزه مورینیو از تاتنهام اخراج شد

مورینیو در میانه‌های فصل قبل جانشین مائوریسیو پوچتینو شد تا آرزوهای هواداران تاتنهام برای کسب جام را برآورده کند. تیم او فصل قبل در نهایت در رتبه ششم قرار گرفت و به لیگ اروپا راه پیدا کرد اما در این فصل تاتنهام نمایش‌های پر انتقادی داشت و در لیگ برتر خیلی زود از جمع مدعیان قهرمانی دور افتاد و در لیگ اروپا نیز با شکست تحقیرآمیز ۳-۰ مقابل دینامو زاگرب، از دور رقابت‌ها کنار رفت.
البته تاتنهام با هدایت مورینیو به فینال جام اتحادیه رسید؛ دیداری که کمتر از یک هفته دیگر برگزار می‌شود اما مورینیو فرصت حضور در آن نبرد مقابل منچسترسیتی را از دست داد.

ژوزه مورینیو از تاتنهام اخراج شد

علاوه بر این مورینیو به دلیل انتقادهای بیش از اندازه از بازیکنانش در رسانه‌ها، رابطه خوبی با تعدادی از آنها نداشت و مدیران باشگاه هم نگران بودند اظهارنظرهای او باعث اختلاف در تیم شده است.

در بیانیه باشگاه تاتنهام آمده است: “باشگاه امروز اعلام می کند که ژوزه مورینیو  و کادر فنی‌اش، ژوائو ساکرامنتو، نونو سانتوس، کارلوس لالین و جیووانی سرا از پست‌شان کنار گذاشته شدند.”

دنیل لوی، رئیس باشگاه گفت: “ژوزه و کادر فنی اش در یکی از چالش برانگیزترین دوره های باشگاه، همراه ما بودند. ژوزه یک حرفه ای تمام عیار است که در دوره پاندمی کرونا، انعطاف پذیری بالایی نشان داد. از جنبه شخصی، من از کار با او لذت بردم و افسوس می خورم که شرایط آنطور که هر دو فکر می کردیم، پیش نرفت. همیشه از او به گرمی در اینجا استقبال خواهیم کرد و باید از او و کادر فنی شان به دلیل همکاری شان تشکر کنیم.”

با جدایی مورینیو قرار است رایان میسون و کریس پاول، کمک های تیم، تا پایان فصل هدایت تاتنهام را برعهده داشته باشند. سفیدهای لندنی با کادر فنی جدید اولین بازی شان را روز چهارشنبه مقابل ساوتهمپتون انجام خواهند داد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه خود را ثبت کنید