احتمال حضور رئیسی در انتخابات افزایش پیدا کرده است

رئیسی امروز یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 نیز در راستای سفرهای استانی خود به عنوان رئیس قوه قضاییه، عازم همدان است؛ فعالان سیاسی و رسانه ای امروز به دقت سخنان و مواضع رئیسی در همدان را استماع خواهند کرد؛ هر چند به احتمال بسیار زیاد رئیسی امروز در همدان حرف مستقیمی از انتخابات نمی زند اما اشارات و تعریض های احتمالی انتخاباتی او برای اهل فن قابل توجه و پیام آور است.

افزایش احتمال کاندیداتوری رئیسی

رئیسی امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ در راستای سفرهای استانی خود به عنوان رئیس قوه قضاییه، عازم همدان است؛ فعالان سیاسی و رسانه ای امروز به دقت سخنان و مواضع رئیسی در همدان را استماع خواهند کرد؛ هر چند به احتمال بسیار زیاد رئیسی امروز در همدان حرف مستقیمی از انتخابات نمی زند اما اشارات و تعریض های احتمالی انتخاباتی او برای اهل فن قابل توجه و پیام آور است.

افزایش احتمال کاندیداتوری رئیسی

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، در روز پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت برابر با عید سعید فطر برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کاندیداتوری خواهد کرد و در همان روز و یا روز جمعه ۲۴ اردیبهشت، با حضور در ستاد انتخابات کشور مستقر در وزارت کشور، رسماً برای نامزدی ثبت نام خواهد کرد.

برخی کانال های تلگرامی، مدعی شدند رئیسی، دوشنبه دو هفته قبل در ضیافت افطار بیت رهبری مجوز‌ مهمی دریافت کرد که منابع خبری بسیار نزدیک به ایشان آن را مجوز‌ ورود‌ به انتخابات می دانند.

در جلسه افطاری، رهبر انقلاب صرفا میزبان بودند و آیت الله رئیسی نیز از مطرح کردن مستقیم حضورش در انتخابات آتی ریاست جمهوری از باب حیا امتناع می کند. بعد از اتمام جلسه هنگام خروج از دفتر معظم له، ابراهیم رئیسی خطاب به حجت الاسلام حجازی می گوید که برنامه من برای حضور در انتخابات چیست؟ شما نکته و توصیه ای دارید؟ چه کنم؟ حجت الاسلام علی اصغر حجازی می گوید که مانند سال ۹۶ حضور پیدا کنید در انتخابات و مسأله ای نیست. بعد از این دیدار، رئیسی به جمع بندی قطعی برای حضور در انتخابات رسیده است.

منوچهر متکی نیز چند روز پیش در گفتگوی خود با یکی از خبرگزاری ها عنوان کرده بود که به نظر می‌رسد احتمال حضور آیت‌الله رییسی در انتخابات نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

منبع: مدارا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا