چهارشنبه/ 31 شهریور / 1400

کرونای کلمبیایی آمد

دانشمندان هنوز نمی دانند که آیا سرعت شیوع گونه کلمبیایی از دیگر گونه های کرونا بیشتر است یا نه. گونه کلمبیایی که «بی621.1» نامیده می شود و در کلمبیا ظاهر شده است طی هفته های اخیر در آمریکا ثبت شده است اما موارد ابتلا به آن در اروپا بسیار اندک بودند.

تیم متخصص ویروس شناسی در بلژیک اعلام کرد که گونه «کلمبیایی» ویروس کرونا باعث مرگ 7فرد مسن در یک خانه سالمندان در این کشور شده است.

«مارک فان رانست» ویروس شناس در دانشگاه «لوفین» که تحقیقاتی درباره گونه جدید که در این خانه سالمندان انجام داده است گفت که هفت نفر از سالمندان در شهر «زافینتیم» در همسایگی شهر بروکسل در اثر ابتلا به گونه جدید جان خود را از دست دادند. این افراد هشتاد و نود سال عمر داشتند و حال برخی از آن وخیم بوده است.

دانشمندان هنوز نمی دانند که آیا سرعت شیوع گونه کلمبیایی از دیگر گونه ها بیشتر است یا نه. این گونه در حال حاضر حداقل یک درصد از موارد ابتلا به کرونا در بلژیک را شکل می دهد، در آمریکا 2 درصد و در ایالت «فلوریدا» در آمریکا بیش از 2 درصد را شکل می دهد.

بنابراین گزارش، گونه کلمبیایی که «بی621.1» نامیده می شود و در کلمبیا ظاهر شده است طی هفته های اخیر در آمریکا ثبت شده است اما موارد ابتلا به آن در اروپا بسیار اندک بودند.

 

منبع: جماران

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا