دوشنبه/ 26 مهر / 1400

کری خوانی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای دبیرکل حزب‌الله: اسرائیل معادلات را می‌سازد نه کس دیگر!

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پاسخ به اظهارات اخیر دبیرکل حزب‌الله لبنان مدعی شد، “این اسرائیل است که معادلات را ایجاد می‌کند نه هیچ طرف دیگر”!

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان که گفته بود این حزب قواعد درگیری در منطقه را تثبیت کرده است، گفت: این اسرائیل است که معادلات را ایجاد می‌کند نه هیچ طرف دیگری!

گانتس طی بازدید از مرزهای اراضی اشغالی با لبنان گفت: “کسی که به معادلات عادت کرده باید این را بداند آنچه قبلا بوده لزوما در آینده هم نخواهد بود. باید در محاسباتش خوب بازنگری کند. ما عملیات و واکنش‌هایمان را در زمان مناسب انجام می‌دهیم و هرگز به تراژدی که لبنان شاهدش است، اجازه عبور از مرزها به سمت اسرائیل را نمی‌دهیم.”

وی افزود: “بحران در لبنان ویرانگر است اما ما هرگز اجازه نمی‌دهیم فاجعه لبنان از مرزها به اسرائیل عبور کند. ما به خوبی تلاش‌های حزب‌الله برای بهره برداری از این وضعیت به ضرر شهروندان لبنانی را درک می‌کنیم.”

وی گفت: “ما به حمایت از خودمان و دفاع از امنیتمان در مقابل تلاش‌ها برای تهدید اسرائیل و انتقال سلاح و مهمات پیشرفته به گروه‌های مورد حمایت ایران در نزدیکی مرزهایمان ادامه می‌دهیم. ایران بزرگترین خطر علیه ثبات منطقه و صلح جهانی است و نباید از آن دست برداریم درحالی که در پروژه هسته‌ای پیشرفت کند.”

 

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا