گزارش بازار بورس : رشد 458 واحدی شاخص و رسیدن به ارتفاع 230 هزار

0
گزارش بازار

بررسی حجم و ارزش معاملات بازار بورس ، اخبار مهم اقتصادی و…

– گزارش بازار بورس :

طبق گزارش بازار بورس ، در جریان معاملات امروز بازار سهام تعداد ۴ میلیارد و ۸۶۰ میلیون سهم و حق‌ تقدم به‌ ارزش ۱ هزار و ۷۶۶ میلیارد تومان در ۳۸۶ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴۵۸ واحدی در ارتفاع ۲۳۰ هزار و ۲۶۷ واحد قرار گرفت. بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱ میلیارد و ۸۴۴ میلیون ورقه به‌ ارزش ۹۳۱ میلیارد تومان در ۱۹۲ هزار نوبت، آیفکس ۲.۱۵ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۹۲۲ واحد قرار گرفت.

Screenshot 527 300x160 - گزارش بازار بورس : رشد 458 واحدی شاخص و رسیدن به ارتفاع 230 هزار

– نمادهایی که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند:

Screenshot 528 230x300 - گزارش بازار بورس : رشد 458 واحدی شاخص و رسیدن به ارتفاع 230 هزار

اخبار بورسی و اقتصادی:

  – آغاز شمارش معکوس برای راه‌اندازی بازار متشکل ارزی

🔹همزمان با نزدیک شدن قیمت دلار بازار آزاد به دلار سامانه سنا و صرافی ملی، کانون صرافان ایران از صرافی‌ها برای حضور در جلسه‌ای با اعضای بازار متشکل ارزی دعوت کرده است.در حالی یک گام دیگر برای راه‌اندازی بازار متشکل ارزی برداشته شده که پیش از این اعلام شده بود در اواخر خرداد این بازار راه‌اندازی خواهد شد.

🔹کانون صرافان ایران از صرافی‌های کل کشور خواسته تا در جلسه مشترک با اعضای بازار متشکل ارزی در روز ۲۲ خرداد ماه شرکت کنند، به نظر می‌رسد این دعوت یکی از مهم‌ترین اتفاقات در راستای راه‌اندازی بازار متشکل ارزی و تک نرخی شدن ارز است/تجارت نیوز

  – رنگ‌آمیزی بازار پایه فرابورس منتفی شد

در نشست کانون کارگزاران بورس اعلام شد: با ایجاد محدودیت‌های اعمال شده در تابلوهای بازار پایه، اصول نقدشوندگی و شفافیت نقض می‌شود. بنابراین نباید ضوابطی وضع شود که کارایی بازار را با چالش مواجه کند.

بخوانید!  گزارش تحلیلی بازار بورس : معاملات اولین روز هفته با رشد 143 واحدی شاخص

مجله اینترنتی تحلیلک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید