گزارش بازار

بررسی حجم و ارزش معاملات بازار بورس ، اخبار مهم اقتصادی و …

در جریان معاملات امروز بازار سهام تعداد ۶ میلیارد و ۷۸ میلیون سهم و حق‌ تقدم به‌ ارزش ۲ هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان در ۳۸۰ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۷۵ واحدی در ارتفاع ۱۹۵ هزار و ۴۸۰ واحد قرار گرفت. بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱ میلیارد و ۵۲۳ میلیون ورقه به‌ ارزش ۷۹۰ میلیارد تومان در ۱۵۵ هزار نوبت، آیفکس ۱۲٫۳۸ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۲۴۰ واحد قرار گرفت.

Screenshot 353 300x159 - گزارش بازار سهام : صعود 376 واحدی شاخص کل و رسیدن به میانه کانال 195 هزار

– نمادهایی که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند:

Screenshot 354 227x300 - گزارش بازار سهام : صعود 376 واحدی شاخص کل و رسیدن به میانه کانال 195 هزار

– یک ساعت ابتدایی بازار با عرضه شدید و هیجانی در بسیاری از نمادها، مخصوصا محصولات پتروشیمی ناشی از خبر تغییر نرخ خوراک همراه بود. شاخص تا ساعت ۱۰ به نزدیک ۵۰۰ واحد منفی رسید. هرچه به پایان بازار نزدیک شدیم صف فروش در اکثر نمادها جمع شد و بازار متعادل شد.

Screenshot 351 300x161 - گزارش بازار سهام : صعود 376 واحدی شاخص کل و رسیدن به میانه کانال 195 هزار

 

Screenshot 352 300x162 - گزارش بازار سهام : صعود 376 واحدی شاخص کل و رسیدن به میانه کانال 195 هزار

🔸هیجان و شوک منفی باعث ریزش شاخص کل بورس شده و فعلا برای ریختن بازار زود است. هیئت دولت نحوه محاسبه قیمت میعانات گازی، گاز طبیعی خوراک تحویلی به واحدهای پتروشیمی داخلی را تعیین کرده است.

🔹خبر نرخ خوراک پتروشیمی‌ها بر خلاف تصور سهامداران خبر خوبی است، زیرا تکلیف روشن شده و کم کم بازار این موضوع را درک و هضم می‌کند.

🔸اگر سهمی تا دیروز ارزنده بوده و سهامداران در صف خرید می‌خریدند همچنان هم ارزنده‌ است. منفی‌های احتمالی فرصتی است که بازار در اختیار سهامداران قرار داده است.

بخوانید!
گزارش بازار بورس : حرکت از منفی به مثبت نتیجه امروز بازار؛ آیا فردا سقف تاریخی شکسته می شود؟

– عراقچی: کانال پرداخت مالی اروپا با ایران هیچگونه ارتباطی با «سوئیفت» ندارد.

معاون وزیر خارجه ایران در مصاحبه با اسپوتنیک در خصوص اینکه آیا مکانیزم مد نظر اتحادیه اروپا برای حفظ کانال ویژه پرداخت مالی با ایران شبیه به «سوئیفت» خواهد بود، گفت: «این مکانیزم هیچگونه ارتباطی با سوئیفت ندارد. سوئیفت یک مسأله جداگانه است. تا آنجا که ما می‌دانیم، اروپائیان نیز سوئیفت را در نظر دارند تا ببینند آیا سوئیفت می‌تواند به نوعی به کار با ایران ادامه بدهد و یا باید سیستم موازی تبادلات مالی ایجاد شود»

– دولت درباره نرخ جدید خوراک پتروشیمی هنوز تصمیمی نگرفته است

دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با تاکید بر استقبال پتروشیمی ها از شفاف سازی اقتصادی، گفت: مصوبه دیروز(یکشنبه) هیات دولت مربوط به افزایش نرخ تسعیر ارز بوده و هنوز دولت درباره نرخ جدید خوراک پتروشیمی تصمیمی نگرفته است. این مصوبه، مربوط به نرخ تسعیر ارز بود که درباره آن شفاف سازی شد؛ براساس آن، نرخ تسعیر ارز با نرخ بازار ثانویه نیما انجام می شود. نرخ خوراک پتروشیمی ها باید به گونه ای باشد که امکان رقابت مجتمع های ایرانی با سایر تولیدکنندگان جهانی را فراهم کند، ضمن آنکه بتواند برای سرمایه گذاران جذبیت داشته باشد. نرخ خوراک پتروشیمی براساس فرمولی تعیین می شود که عواملی مانند قیمت نفت و … در آن تاثیرگذارند.ایرنا

مجله اینترنتی تحلیلک

2 دیدگاه‌ها

  1. باسلام. ی سوال داشتم. آیا یادداشتهای توضیحی همراه صورت های مالی در سایت کدال برای همه شرکت ها قابل دسترسی است؟ نحوه و روند دسترسی به چه شکلی است؟ ممنون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید