شنبه/ ۲ مرداد / ۱۴۰۰

گزینه پیشنهادی هاشمی‌طبا به رئیسی برای وزارت خارجه

گزینه پیشنهادی هاشمی‌طبا به رئیسی برای وزارت خارجه

 

هاشمی طبا می گوید: اگر از من بپرسند می گویم ظریف بهترین فردی است که می تواند در وزارت خارجه باشد. آقای رئیسی کسی را باید انتخاب کند که وزیر خارجه باشد نه اینکه وزیر جنگ خارجه باشد.

مصطفی هاشمی طبا، چهره سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که آیا پیش می کنید کابینه رئیسی اصولگرا است یا فراجناحی؟ گفت: از نگاه بنده بعید است که فراجناحی باشد. به هر حال سلیقه خودشان است اما یقینا کابینه فراجناحی نیست.

وی افزود: آنهایی که می آیند مشخص نیست اصولگرا باشند. در واقع سوال این است که چه کسی اصولگرا و چه کسی غیراصولگرا است. قاعدتا کابینه رئیسی فراجناحی نیست. بنده نمی توانم به کسانی که به خودشان، اصولگرا می گویند، اصولگرا بگویم بلکه تیپ های شخصیتی خاصی هستند.

او در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است کابینه رئیسی، کابینه تندروها باشد؟ عنوان کرد: ممکن است تندروها در کابینه رئیسی باشند اما نه اینکه به صورت یکدست تندروها حضور داشته باشند. طیف های مختلفی از کسانی که می گویند اصولگرا هستند در کابینه رئیسی حضور دارند.

این چهره سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که در مورد احتمال معاون اولی چهره هایی چون سعید جلیلی، مخبر، نیکزاد یا …گفت: نمی توانم اظهارنظر دقیقی ارائه دهم یعنی امکان تشخیص اینکه چه کسی معاون اول خواهد بود را ندارم.

او در پیش بینی از وزیر کشور و وزیر امور خارجه دولت رئیسی نیز تاکید کرد: اینکه چه چهره هایی می توانند در این جایگاه قرار بگیرند و چه چهره هایی هم از سوی رئیسی انتخاب می شوند دو بحث جداگانه است. اگر از من بپرسند می گویم ظریف بهترین فردی است که می تواند در وزارت خارجه باشد. در مورد وزیر کشور هم شخص خاصی مدنظرم نیست. آقای رئیسی کسی را باید انتخاب کند که وزیر خارجه باشد نه اینکه وزیر جنگ خارجه باشد.

 

منبع: آخرین خبر

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا