اين مساله كه بين افراد فقير و ثروتمند تفاوت وجود دارد ير هيچكس پوشيده نيست، اما سوال اصلي اين است كه چرا اين دو گروه با يكديگر تفاوت دارند؟ با پيدا كردن پاسخ اين پرسش به راحتي مي توان دريافت كه فقط كار كردن لازمه ثروتمند شدن نيست بلكه موضوعات مهم تري مي توانند در شكل گيري رفاه و ثروت دخالت داشته باشند.

«۷ تفاوت افراد ثروتمند و فقیر»

این مساله که بین افراد فقیر و ثروتمند تفاوت وجود دارد بر هیچکس پوشیده نیست، اما سوال اصلی این است که چرا این دو گروه با یکدیگر تفاوت دارند؟ هر دو گروه کار و تلاش می کنند و اغلب افراد فقیر تلاش بیشتری انجام می دهند اما علت اینکه ثروت میان آن ها برابر نیست چیست؟

با پیدا کردن پاسخ این پرسش ها به راحتی می توان دریافت که فقط کار کردن لازمه ثروتمند شدن نیست بلکه موضوعات مهم تری می توانند در شکل گیری رفاه و ثروت دخالت داشته باشند. از همین رو تصمیم گرفته ایم که چند تفاوت افراد ثروتمند و فقیر را برای شما مطرح کنیم. با ما باشید؛ ۷ تفاوت افراد ثروتمند و فقیر

 

۷ تفاوت افراد ثروتمند و فقیر

۱) افراد ثروتمند مسئولیت کامل برعهده می گیرند، افراد فقیر بیشتر از وظیفه انجام نمی دهند.

یکی از مهم ترین تفاوت افراد ثروتمند و فقیر این است که افراد موفق و ثروتمند به خوبی از چالش های زندگی استقبال می کنند و از آنها برای بهتر شدن شرایطشان استفاده می کنند. اما افراد ضعیف همیشه از چالش ها و نقطه پرتاب گریزانند.

۲) افراد ثروتمند فرصت ها را می بینند و بر روی نتیجه تمرکز می کنند؛ اما افراد فقیر موانع را می بینند و بر روی ریسک ها تمرکز می کنند.

یکی از اصلی ترین تفاوت افراد فقیر و ثروتمند در این است که فقرا ضررهای یک ماجرا را می بینند و به وسیله صدای ترس درونی خود کنترل می شوند. در صورتی که ثروتمندان رشد و توسعه بالقوه را می بینند، مسئولیت زندگی خودشان را بر عهده می گیرند و با این تفکر که «من می توانم این روند را به موفقیت تبدیل کنم» به سمت جلو می روند و عمل می کنند.

بیشتر بخوانید: هدف خودتو انتخاب کن، حرکت کن، شک نکن بهش می رسی

۳) افراد ثروتمند درباره ایده ها صحبت می کنند، افراد فقیر درباره مردم صحبت می کنند.

افراد ثروتمند و موفق با حضور در هر جمعی به دنبال ایده های جدید و یادگیری هستند و سعی می کنند به خوبی از تجارب زندگی دیگران بهره ببرند. آنها از هر فرصتی برای پیشرفت و موفقیت خود استفاده می کنند. کاری که افراد فقیر و ناموفق هرگز انجام نمی دهند.

۴) افراد ثروتمند برای آینده تلاش می کنند، افراد فقیر فقط به امروزشان فکر می کنند.

افراد ثروتمند تمام تلاششان در زمینه داشتن یک زندگی ایده آل در آینده است و زمان حال خود را فدای آن می کنند. در صورتی که افراد فقیر فقط در امروزشان هستند و از آینده غافلند.

۵) ثروتمندان خود را به ثروتمند شدن متعهد می دانند ولی افراد فقیر فقط به پول می اندیشند.

یکی دیگر از تفاوت های افراد ثروتمند و فقیر میزان تعهد آنها است. تعهد به این معنی که خودشان را بدون هیچ قید و شرطی وقف یک چیز می کنند، «رسیدن به هدف» و هیچ چیزی آنها را عقب نگه نمی دارد. اما افراد ناموفق و شکست خورده مدام مسیر خود را تغییر می دهند و خیلی زود احساس نا امیدی می کنند.

بیشتر بخوانید: تحمل سختی برای رسیدن به موفقیت به عنوان اولین قدم

۶) ثروتمندان کاری می کنند تا پول برایشان کار کند در حالی که افراد فقیر فقط به پول فکر می کنند.

دیگر تفاوت افراد فقیر و ثروتمند در این است که ثروتمندان هر مقدار پول حتی مبلغ اندکی را به عنوان دانه ای می بینند که اگر در خاک و شرایط مناسب آب و هوایی مناسب کاشته شود، می تواند سرمایه آن ها را بیشتر کند.

اما افراد فقیر کسانی هستند که برای امرار معاش شدیداً کار کنند و پولشان را سرمایه گذاری نمی کنند.

۷) افراد ثروتمند بدون در نظر گرفتن ترس هایشان عمل می کنند؛ در حالی که افراد فقیر اجازه می دهند که ترس و وحشت جلویشان را بگیرد.

مهم این است که بدانید برای موفق شدن نیازی به شجاعت خالص نیست. احساس ترس در هر دو گروه مشترک است تنها تفاوت آنها نحوه مقابله با ترس هایشان است. افرادی که در زندگی به رفاه خوبی می رسند اجازه نمی دهند ترس به آن ها غلبه کند و آن ها را از راه موفقیت باز دارد. اما افراد ناموفق در هنگام مواجهه با ترس ها و نگرانی ها از ادامه دادن مسیر سر باز می زنند و از مسیر موفقیت منحرف می شوند.

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا