زندگينامه همايون شجريان

زندگینامه همایون شجریان موسیقیدان سنتی معاصر کشور

همایون شجریان موسیقیدان سنتی معاصر کشور فرزند مجمدرضا شجریان و فرخنده گل افشان در ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۵۴ متولد شد. او از کودکی به ساز و موسیقی علاقه مند بود و نزد پدر و سایر استادان بزرگ مانند ناصر فرهنگ فر به فراگیری موسیقی می پرداخت. او نه تنها خواننده ای خوش صدا بلکه یکی از نوازنده های بزرگ تنبک و کمانچه است. او در سال ۱۳۷۴ ازدواج کرد و از این ازدواج صاحب یک فرزند دختر است. از او تا به امروز آثار دلنشینی منتشر شده که که برای هر شنونده ای دلنشین است. علاوه بر این دو آلبوم او در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.
همچنین در اسفند ۱۳۹۷ گواهینامه درجه یک هنری (معادل مدرک تحصیلی دکتری) در رشته «آواز» توسط وزارت ارشاد به او اعطا شد.

اهمیت هوش مالی

اهمیت هوش مالی / چرا داشتن هوش مالی مهم است؟

برای افراد زیادی داشتن هوش مالی ضرورت است زیرا هوش مالی می تواند ضامن موفقیت آن ها در کسب و کار باشد. همه ما با کلمه هوش یا استعداد آشنا هستیم و از آن ها به وفور استفاده کرده ایم. شاید برای همین است که می دانیم برای موفق شدن در کسب و کاری باید استعداد آن را داشته باشیم.

عکس شاخص گزارش بازار

اخبار و گزارش بازار بورس ۲۸ اردیبهشت: فشار عرضه ها در گروه خودرویی شاخص را منفی کرد

امروز ۲۸ اردیبهشت بازار بورس روز پرتلاطمی را سپری کرد و شاخص کل و شاخص هم وزن یکپارچه قرمز شدند. در پایان معاملات امروز بازار بورس، شاخص کل بورس با کاهش ۱ هزار و ۱۳۱ واحد در ارتفاع ۱ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۵۲۹ واحدی قرار گرفت.

آمار کرونا 28 اردیبهشت ۱۴۰۰

آمار کرونا ۲۸ اردیبهشت / ۳۱۰ نفر در شبانه روز گذشته فوت کردند

آمار کرونا ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۹۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۱۰۲ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۷۷۹ هزار و ۴۱۵ نفر رسید.

قیمت روز ارز و دلار، سکه و خودرو

قیمت ارز و دلار، سکه و خودرو در ۲۸ اردیبهشت / دلار در قیمت ۲۲۰۰۰ تومان ماندگار شد

قیمت دلار امروز در صرافی های بانک های کشور ۲۲,۴۲۲ تومان فروخته شد که نسبت به روز گذشته ۱۰۰ تومان کاهش قیمت داشت.

قیمت خرید و فروش یورو نیز به ترتیب در این صرافی ها ۲۶,۰۶۰ و ۲۶,۵۸۶ تومان است که نسبت به روز گذشته ۲۰۰ تومان افزایش قیمت داشت.

ثبت‌ نام متقاضیان موکب‌ داری اربعین

آغاز ثبت‌ نام متقاضیان موکب‌ داری اربعین

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اعلام خبر آغاز ثبت‌ نام متقاضیان موکب‌داری اربعین ۱۴۰۰ گفت: تدابیر لازم در خصوص دو احتمال برگزاری عمومی (بدون محدودیت) یا محدود شده و با تعداد کمتر زائران در اربعین اندیشیده شده است.

ضریب بتا چیست

ضریب بتا چیست و چه کاربردی در بورس دارد؟

اگر شما روزهای زیادی سهم ها را رصد کرده باشید، دیده اید که بعضی سهم ها در روزهای مثبت بازار مثبت هستند و در روزهای منفی، منفی. گروهی دیگر از سهم ها برعکس عمل می کنند و در روزهای منفی، مثبت و در روزهای مثبت منفی هستند. گروه دیگری نیز وجود دارد که کاری با وضعیت بازار ندارند و مستقل عمل می کنند. این که یک سهم چه واکنشی نسبت به بازار نشان دهد بستگی به ضریب بتای سهم دارد.

اسکرول به بالا