سه شنبه/ ۲۵ خرداد / ۱۴۰۰

سهام خوساز

شرکت محورسازان‌ ايران‌ خودرو با نماد بورسی خوساز

عنوانتوضیحات
نام نماد خوساز
نام شرکت محورسازان‌ ايران‌ خودرو
سال تاسیس 1343
بازاربازار دوم بورس
محصولات یا خدمات اکسل عقب آريسان، اکسل عقب پژو ۲۰۶، ديسک و توپي پژو ۲۰۶، اکسل جلو پژو ۲۰۶، اکسل عقب پژو ۴۰۵، اکسل جلو پژو ۴۰۵، ديسک و توپي پژو ۴۰۵
گروهگروه خودرو و ساخت قطعات
سهامداران (عمده)شركت گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو سهامي عام 36%، شركت سرمايه گذاري سمند سهامي خاص 15%، شخص حقيقي 2%
سال مالی 12/29
آدرسکیلومتر 10 جاده مخصوص کرج ، شرکت محور سازان ایران خودرو
وب سایت http://www.ikamco.ir
ایمیلMehvarszan@ikamco.com
شماره تلفن
وضعیت نمادمجاز

شرکت محورسازان‌ ايران‌ خودرو با نماد بورسی خوساز

شركت صنعتي محورسازان ايران خودرو در سال 1343 در اداره ثبت شركت­ها و مالكيت صنعتي در تهران تاسيس و در سال 1345 فعاليت خود را آغاز كرد. از آن­جا كه اساسنامه اوليه شركت فعاليت اصلي آن­ را توليد و مونتاژ اتوبوس و ميني­‌بوس تعريف كرده بود، شركت در ابتـدا با عنوان "شركت سهامي كنسرسيوم كارخانجات اتوبوس­‌سازان ايران" به ثبت رسيـد به توليد اتوبـوس و ميني­‌بـوس پرداخت و در بعد از انقلاب به شركت "خـودروسـازان" تغيير نـام داد و در سال 1379 با توجه به خريد عمده سهـام اين شركت توسط شركت گستـرش سرمايه­‌گذاري ايران خـودرو به "شركت صنعتي محورسازان ايـران خـودرو" تغيير نام داد و يكي از شركت­هاي تابعه گروه صنعتي ايران خودرو شد. شركت صنعتـي محورسازان ايـران خـودرو در سال 1373 تغيير ماموريت داد و با انتقال خطوط توليد ميني­‌بـوس به شركت زاميـاد به توليد محور پيكـان روي آورد و در ادامه در سال­هـاي آتـي توليد انواع محور (اكسـل) خودروهـاي سبك و چرخ­‌دنده­‌هـا در دستور كار آن قـرار گرفت كه شرح آن در ادامه آمده است. شركت مذكور از واحدهـاي امور مهندسـي، خدمات فنـي، امور بازرگانـي، كنتـرل كيفيت، مهندسي سازمان و سيستم­هـا، منابع انساني، روابط عمومـي، حراست، مالي و برنامه‌ریزی تشكيل شده است.

اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست عزیز، تحلیل سهام شرکت ها در سایت تحلیلک طی بازه های زمانی مختلف بارگذاری و آپدیت می شوند، در صورتی که تحلیل مد نظر خود را مشاهده نکردید حتما دوباره به ما سر بزنید و در قسمت گفتگو در پایین صفحه میتوانید نظر و یا سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تحلیل سهام خوساز

آخرین تحلیل‌ سهام

آخرین مطالب بازار سرمایه

اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا