پنجشنبه/ ۳ تیر / ۱۴۰۰

سهام شبریز

شرکت پالایش نفت تبریز با نماد بورسی شبریز

عنوانتوضیحات
نام نماد شبریز
نام شرکت پالایش نفت تبریز
سال تاسیس 1352
بازاربورس-بازاراول-تابلو فرعی
محصولات یا خدمات نفت کوره، نفت گاز، بنزین یورو 4، وکیوم باتوم، گاز مایع
گروهفرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته ای
سهامداران (عمده)شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان 48 درصد، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی 16 درصد، شرکت سرمایه گذاری هامون سپاهان 3 درصد
سال مالی 12/29
آدرستبریز. کیلومتر ۵ جاده تبریز- آذرشهر
وب سایت https://www.tbzrefinery.co.ir
ایمیلinfo@TZORC.ir
شماره تلفن
وضعیت نمادمجاز

شرکت پالایش نفت تبریز با نماد بورسی شبریز

شرکت پالایش نفت تبریز (سهامی عام) به عنوان شرکت فرعی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تاسیس شد و در تاریخ ۲۵/ ۷/ ۱۳۷۷ در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. شرکت در تاریخ ۳/۱/ ۱۳۸۷ به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ ۱/۶ /۱۳۸۷ در بورس اوراق بهادار تهران (تابلو اصلی بازار اول) با نماد شبریز پذیرفته شد و به تاریخ ۲۲ /۳/ ۱۳۹۰ مرکز اصلی شرکت از تهران به تبریز انتقال یافت. در تاریخ ۲۰/ ۳/ ۱۳۹۲ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تبریز به ثبت رسید. در حال حاضر شرکت پالایش نفت تبریز جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان سهامی عام است. شرکت مذبور واحد تجاری نهایی گروه است. نشانی مرکز اصلی کارخانه آذربایجان شرقی- شهرستان تبریز بخش مرکزی شهر تبریز- جاده تبریز آذرشهر- جاده اختصاصی پالایشگاه -طبقه همکف می باشد. موضوع فعالیت: شرکت پالایش نفت تبریز در صنعت فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای فعالیت می کند. این شرکت، فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده‌های نفتی از سال ۱۳۵۶ آغاز نمود و هم اکنون حدود 6.5% از فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور را تولید می‌نماید. شرکت پالایش نفت تبریز در حال حاضر فرآورده‌های گوناگونی را به بازار ارائه می‌نماید که از میان آن‌ها میتوان به گاز مایع، بنزین، نفت گاز، نفت کوره، نفت سفید سوخت جت، انواع حلال، بنزن، نفتا، گوگرد، وکیوم باتوم، قیر و روغن اشاره نمود. در حال حاضر با احتساب پالایشگاه ستاره خلیج فارس ده شرکت پالایش نفت در کشور وجود دارند که ظرفیت پالایشی این شرکت‌ها حدود ۲ / ۲ میلیون بشکه در روز است. در این میان تنها ۶ شرکت پالایش نفت در بورس و فرابورس پذیرفته شده است. شرکت پالایش نفت تبریز با ظرفیت پالایش روزانه ۱۱۰ هزار بشکه و با احتساب پالایشگاه ستاره خلیج فارس که عمده خوراک آن میعانات گازی است، در جایگاه هفتم قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست عزیز، تحلیل سهام شرکت ها در سایت تحلیلک طی بازه های زمانی مختلف بارگذاری و آپدیت می شوند، در صورتی که تحلیل مد نظر خود را مشاهده نکردید حتما دوباره به ما سر بزنید و در قسمت گفتگو در پایین صفحه میتوانید نظر و یا سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تحلیل سهام شبریز

آخرین تحلیل‌ سهام

آخرین مطالب بازار سرمایه

اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا