سه شنبه/ ۲۵ خرداد / ۱۴۰۰

سهام شبندر

شرکت پالايش نفت بندرعباس با نماد بورسی شبندر

عنوانتوضیحات
نام نماد شبندر
نام شرکت پالايش نفت بندرعباس
سال تاسیس 1376
بازاربازار دوم بورس
محصولات یا خدمات بنزین موتور، نفت گاز، نفت کوره، نفت سفید، وکیوم باتوم، نفت گاز یورو 4، سوخت جت
گروهفرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته ای
سهامداران (عمده)بانک رفاه کارگران 33 درصد، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی 16 درصد، شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان 15 درصد، شركت سرمایه گذاری استان تهران 1 درصد
سال مالی 12/29
آدرسبندر عباس، جاده اسکله شهيد رجائی، شركت پالايش نفت بندرعباس
وب سایت https://www.baorco.ir
ایمیلB_REFINERY@BAORCO.IR
شماره تلفن
وضعیت نمادمجاز

شرکت پالايش نفت بندرعباس با نماد بورسی شبندر

شركت پالايش نفت بندرعباس يكي از 9 شركت پالايشي كشور است كه در فضايي به وسعت تقريبي 700 هكتار در كرانه شمالي آبهاي خليج فارس و مجاورت شهر بندرعباس احداث و در سال 1376 مورد بهره برداري قرار گرفت . اين مجموعه به منظور تأمين بخشي از فرآورده هاي نفتي مورد نياز كشور و امكان صدور فرآورده هاي مازاد تاسيس شده است . ظرفيت اسمي پالايشگاه بندرعباس تاپايان تيرماه سال 1387 به ميزان 232 هزار بشكه در روز بوده است كه با تلاش نيروهاي متعهد و متخصص داخلي در مرداد 1387 به ظرفيت 320 هزار بشكه در روز رسيد. همچنين اين شركت در سال 1391 با اجراي موفقيت آميز طرح مبتكرنه، بدون سرمايه گذاري 30 هزار بشكه در روز خوراك پالايشگاه را افزايش داد و هم اكنون با ظرفيت 350 هزار بشكه در روز مشغول فعاليت است و خوراك آن شامل 300 هزار بشكه نفت خام سنگين و 30 هزار بشكه ميعانات گازي استحصالي از منابع گازي سرخون و 20 هزار بشكه نفت خام سبك جزيره هنگام است و بيشترين فرآورده هاي ميان تقطير را توليد مي كند. در حال حاضر حدود 18درصد پالايش نفت خام داخل كشور و به تبع آن فرآورده هاي نفتي مورد نياز كشور در پالايشگاه بندرعباس توليد مي گردد. در طراحي اين پالايشگاه كه با پيشرفته ترين فن آوري هاي روز جهان ساخته شده، رعايت اصول ايمني ، پيشگيري از آلودگي محيط زيست ، تقليل اتلاف انرژي و انعطاف پذيري عملياتي و توليد ، مهمترين مواردي است كه مد نظر قرار گرفته است . شركت پالايش نفت بندرعباس طي دوران فعاليت خود با وجود نيروهاي متخصص و با تجربه و از سويي با انجام طرحهاي مختلف از جمله طرح مبتكرانه افزايش ظرفيت و رسيدن به ظرفيت 350 هزار بشكه در روز ، به عنوان يك پديده فني و صنعتي دريچه جديد و مباركي را به روي استان هرمزگان گشود كه نام اين استان را در سبد توليد انرژي كشور پررنگتر گرداند.

اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست عزیز، تحلیل سهام شرکت ها در سایت تحلیلک طی بازه های زمانی مختلف بارگذاری و آپدیت می شوند، در صورتی که تحلیل مد نظر خود را مشاهده نکردید حتما دوباره به ما سر بزنید و در قسمت گفتگو در پایین صفحه میتوانید نظر و یا سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تحلیل سهام شبندر

آخرین تحلیل‌ سهام

آخرین مطالب بازار سرمایه

اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا