سه شنبه/ ۲۵ خرداد / ۱۴۰۰

سهام فباهنر

شرکت مس‌ شهيدباهنر با نماد بورسی فباهنر

عنوانتوضیحات
نام نماد فباهنر
نام شرکت مس‌ شهيدباهنر
سال تاسیس 1365
بازاربورس، بازار اول، تابلوي اصلی
محصولات یا خدمات تسمه و ورق مسی، تسمه ورق برنجی، مطلس، لوله مسی، لوله برنجی، مقاطع مسی، مقاطع برنجی، ساير(ضايعات سرباره، اکسيد روی و مس)
گروهفلزات اساسی
سهامداران (عمده) شركت سرمايه گذاری صدرتاءمين 77 درصد، شركت مديريت سرمايه آتيه خواهان 2 درصد، شركت سرمايه گذاری صباتامين 1 درصد
سال مالی 29/12
آدرسکرمان کیلومتر 20 جاده باغین
وب سایت www.csp.ir
ایمیلacc@csp.ir
شماره تلفن
وضعیت نمادمجاز

شرکت مس‌ شهيدباهنر با نماد بورسی فباهنر

وجود منابع و ذخایر غنی مس در کشور و نیاز روزافزون صنایع مختلف به این فلز ارزشمند و آلیاژهای آن موجب شد که فکر ایجاد صنایع جنبی مس پدید آید. در بهمن ماه 1359 گروهی از مقامات صنعتی کشور از طرف وزارت معادن و فلزات و شرکت ملی صنایع مس ایران از کارخانجات تـولید فرآورده‌های مسی کشورهای لهستان، چک، اسلواکی، آلمان و فرانسه بازدید و نتیجه مطالعات خود را در اسفند ماه 1359 تحت عنوان "گزارش فنی و اقتصادی مقدماتی کارخانه صنایع جنبی مس" ارائه نمودند. در آبانماه 1361 بموجب قانون تاسیس وزارت صنایع سنگین و با مـوافقت وزراي پیش بینی شده در آن قانون، طرح ایجاد صنایع جنبی مس از وزارت معادن و فلزات منتزع و بـه وزارت صنایع سنگین محول گـردید. وزارت صنایع سنگین نیز سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایـران را به عنوان دستگاه اجرایی تعیین نمود و متعاقب آن، دفتر مستقل طرح صنایع جنبی مس تاسیس شد. در اردیبهشت ماه 1362 حومه و 12 کیلومتری شهر کرمان به عنوان محل استقرار مجتمع صنایع جنبی مس در نظر گرفته شد. در سال 1363 منجر به انعقاد قراردادهایی برای خرید ماشین آلات و تجهیزات و اخذ دانش فنی از سه شرکت گروپ اینداستری تکنیک آلمان برای کارخانه ذوب و ریخته گری( شرکت اتوکمپو دارنده و ارائه دهنده دانش فنی ) شرکت مانسمان دماگ هوتنتکنیک آلمان برای کارخانه اکستروژن و کشش ( شرکت اتوکمپو دارنده و ارائه دهنده دانش فنی ) و شرکت کوبه استیل ژاپن براي کارخانه نورد ( و همچنین ارائه دهنده دانش فنی ) گردید و در شهریور ماه 1364 قراردادها مبادله و گشایش اعتبارات اسنادی مربوطه بر اساس قراردادهای منعقد فی مابین انجام گردید. شرکت گسترش صنایع نـورد فولاد (سهامی خاص) با تصمیم سازمان گسترش و نوسازي صنایع ایران در قالب طرح صنایع جنبی مس به انجام فعالیتهای طرح ادامه داد و در فروردین ماه سال 1365 نام شرکت بـه صنایع مس شهید باهنر( سهام فباهنر ) تغییر یافت. در آذر ماه سال 1365 موافقت گردید که شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی بصورت مشارکت 15 درصد در این شرکت سرمایه گذاری نماید و در نتیجه سرمایه شرکت 21 میلیارد ریال افـزایش یافت.

اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست عزیز، تحلیل سهام شرکت ها در سایت تحلیلک طی بازه های زمانی مختلف بارگذاری و آپدیت می شوند، در صورتی که تحلیل مد نظر خود را مشاهده نکردید حتما دوباره به ما سر بزنید و در قسمت گفتگو در پایین صفحه میتوانید نظر و یا سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تحلیل سهام فباهنر

آخرین تحلیل‌ سهام

آخرین مطالب بازار سرمایه

اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا