پنجشنبه/ ۳ تیر / ۱۴۰۰

سهام وتوکا

شركت سرمايه‌گذاری توكا فولاد با نماد بورسی وتوكا

عنوانتوضیحات
نام نماد وتوكا
نام شرکت سرمايه‌گذاری توكا فولاد
سال تاسیس 1367
بازاربورس، بازاراول، تابلو اصلی
محصولات یا خدمات توکاريل، فرآورده هاي نسوز اذر، حمل و نقل توکا، توليدی و خدمات صنايع نسوز توکا
گروهفلزات اساسی
سهامداران (عمده) شركت فولادمباركه 39 درصد، شركت سرمايه گذاري مهرگان تامين پارس 10 درصد، شركت سرمايه گذاري صدرتاءمين 5 درصد
سال مالی 29/12
آدرساصفهان، خیابان سعادت آباد، خیابان ملاصدرا، خیابان ششم، پلاک۱۲/۱
وب سایت http://www.tukaco.ir
ایمیلinfo@tukaco.ir
شماره تلفن
وضعیت نمادمجاز

شركت سرمايه‌گذاری توكا فولاد با نماد بورسی وتوكا

شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد در سال ۱۳۶۷ ، به منظور پشتیبانی و ساخت مجتمع فولاد مبارکه تاسیس گردید و پس از راه اندازی فولاد مبارکه، شرکت توکا فعالیت های خود را در برنامه های توسعه، تامین و تدارک مواد اولیه و تجهیزات و انجام پروژه های تخصصی فولاد مبارکه، گسترش داد و هم اکنون به عنوان بزرگترین و معتبرترین هلدینگ های لجستیکی زنجیره فولاد بشمار می آید. شرکت توکا فولاد در سال ۱۳۷۸ به شرکت (سهامی عام) تغییر ماهیت یافت و از سال ۱۳۸۰ در سازمان بورس اوراق بهادار پذیرفته گردید. در حال حاضر هلدینگ سرمایه گذاری توکا فولاد به عنوان یک نهاد مالی شناخته می شود که با سرمایه گذاری بلند مدت در بیش از ۲۵ شرکت مستقل که در چهارچوب قانون تجارت و حاکمیت سازمانی مستقل فعالیت می نمایند توکا فولاد کنترل و راهبری این شرکت ها را که در ۴ حوزه زیر فعالیت می نمایند عهده دار می باشد:  

  1. گروه حمل و نقل ریلی و جاده ایی
با شش شرکت که دو شرکت اصلی آن، هلدینگ توکا ریل و شرکت حمل و نقل توکا می باشند با نمادهای #توریل #حتوکا هر دو وارد بورس شده اند. در حال حاضر ناوگان ریلی توکا ریل و زیر مجموعه آن ۲۶% از کل بار ریلی کشور را حمل می کنند که معادل ۳۰% بار معدنی کشور می  باشد. حمل و نقل توکا نیز با برخورداری از زیر ساخت مناسب و تجهیزات ملکی، بر اساس رتبه بندی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در زمره ۱۰ شرکت برتر حمل و نقل جاده ای کشور به شمار می آید. از دیگر شرکت های این گروه می توان از شرکت آسیا سیر ارس، توکا کشش، بهین ریل و راهوار نیرو در رسته حمل و نقل ریلی نام برد.  
  1. گروه صنعتی و معدنی
  با هشت شرکت شامل شرکت های صنایع نسوز توکا و فرآورده های نسوز آذر به عنوان بزرگترین تولیدکننده مواد نسوز ایران و تنها تولید کننده محصولات دولومیتی در کشور ، شرکت ایران ذوب، شرکت میرکو، شرکت توکا تولید اسپادان، شرکت دانش بنیان با تولید انواع رنگ های صنعتی کویل کوتینگ و اپوکسی به نام توکا رنگ فولاد سپاهان و شرکت فولاد تاراز به عنوان اولین تولیدکننده ورق های گالوانیزه و گالوالوم رنگی در ایران ، همچنین شرکت فولاد افزا سپاهان از دیگر شرکت های گروه صنعتی و معدنی هلدینگ توکافولاد می باشند. شرکتهای معدنی شامل شرکت تهیه و توزیع مواد اولیه استقلال سپاهان با ۳ معدن و همچنین شرکت راهبران فولاد سپاهان در این گروه فعال بوده که طرح های توسعه از جمله ایجاد خط کنستانتره را در دستور کار دارد.  
  1. گروه پیمانکاری وخدماتی
با پنج شرکت، در اجرای پروژه های صنعتی، ساختمانی، خدماتی و غیره فعالیت دارد. شرکتهای توکا EPC، توکا بتن، توکا سبز، بهسازان صنایع خاورمیانه و توکا نیرو کلیه خدمات مشاوره، طراحی، تامین و تدارک و ساخت و مدیریت اجرای پروژه، تهیه و تولید سازه های بتنی صنعتی و ساختمانی و راه سازی، ساخت، نصب ، راه اندازی و بهره برداری از کارخانجات و صنایع، ایجاد و نگهداری فضای سبز، تامین نیروی انسانی را بر عهده دارند .  
  1. گروه مالی و بازرگانی
این گروه در زمینه بازرگانی داخلی و خارجی ، تأمین قراضه مورد نیاز مجتمع فولاد مبارکه و همچنین خرید و فروش محصولات فولادی فعال هستند از جمله شرکت توکا تدارک ، فولاد کالا ( فوکا ) با پیشرفته ترین تکنولوژی فرآوری قراضه ،شرکت صنایع برش ورق های فولادی مبارکه ، شرکت آینده بهتر و شرکت سرمایه گذاری توسعه توکا که عمدتا مباحث مربوط به راهبری سهام شرکت های حاضر در بازار سرمایه، آماده سازی شرکتها برای ورود به فرابورس و بورس، پرتفوگردانی،سبدگردانی و اداره امور سهامداران محترم هلدینگ و زیر مجموعه را بر عهده دارند و همچنین هلدینگ فولاد متیل به عنوان یک شرکت وابسته در گروه مالی و بازرگانی حضور دارند   شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد در آخرین بازنگری برنامه استراتژیک خود بدنبال کسب جاایگاه برتر در بین ۲۰ شرکت اول هلدینگ سرمایه گذاری پذیرفته شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار می باشد و چشم انداز خود را برای افق ۱۴۰۴ بر مبنای افزایش سود عملیاتی برای دستیابی به این جایگاه ترسیم نموده است هلدینگ توکا فولاد در سال ۱۳۹۹ برای محقق شدن افق توسعه خود اقدام به افزایش سرمایه از ۲۶۰۰ میلیارد ریال به ۴۰۳۰ میلیارد ریال نمود و همچنین در حال آماده سازی مقدمات ورود شرکتهای میرکو و ایران ذوب ، توکا کشش و چند شرکت دیگر به فرابورس می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست عزیز، تحلیل سهام شرکت ها در سایت تحلیلک طی بازه های زمانی مختلف بارگذاری و آپدیت می شوند، در صورتی که تحلیل مد نظر خود را مشاهده نکردید حتما دوباره به ما سر بزنید و در قسمت گفتگو در پایین صفحه میتوانید نظر و یا سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تحلیل سهام وتوکا

آخرین تحلیل‌ سهام

آخرین مطالب بازار سرمایه

اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا