سهام پترو مروارید

شرکت پتروشيمي مرواريد با نماد بورسی پترو مروارید

عنوانتوضیحات
نام نمادپترومروارید
نام شرکتپتروشيمي مرواريد
سال تاسیس1384
بازاربازار سوم فرابورس
محصولات یا خدمات اتیلن، برش های سه کربنه و سنگین تر، مونواتیلن گلایکول، دی اتیلن گلایکول، تری اتیلن گلایکول
گروهمحصولات شیمیایی
سهامداران (عمده) صندوق ذخیره فرهنگیان، شرکت سرمایهگذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، صندوق بازنشستگی و رفاه کارکنان صنعت نفت، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت
سال مالی29/12
آدرستهران، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی جنوبی، بعد از گرمسار شرقی، بن بست بهار، پلاک 6
وب سایتhttps://www.morvaridpc.ir
ایمیلinfo@morvaridpc.ir
شماره تلفن
وضعیت نمادمجاز

شرکت پتروشيمي مرواريد با نماد بورسی پترو مروارید

 شرکت پتروشیمی مروارید به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس و در سال 1384 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.‎مجتمع پتروشیمی مروارید در زمینی به مساحت تقریباً 20 هکتار درمنطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی (عسلویه) و در فاز دوم صنایع پتروشیمی واقع شده است. واحد اتیلن این مجتمع در اسفند ماه سال 1388 به بهره برداری رسید.در تاریخ مرداد 1389 از طریق سازمان خصوصی سازی جهت رد دیون دولت به موسسه صندوق ذخیره فرهنگیانو سپس طبق قرارداد صلح حقوقی به پتروفرهنگ واگذار گردید.واحدهای پتروشیمیواحد فرآیندی الفین:طرح اتیلن عسلویه به عنوان بخشی از الفین خارگ بوده که طی مصوبه شماره 592/111-1 ص پ مورخ 84/12/28 به شرکت پتروشیمی مروارید واگذار شده است. خوراک واحد از اتان تولیدی واحدهای پارس جنوبی به میزان 650 هزار تن در سال تأمین خواهد شد.ظرفیت واحد، تولید 500 هزار تن اتیلن در سال می باشد که 340 هزار تن به عنوان خوراک واحد اتیلن گلایکول استفاده می شود ومابقی نیز به شرکت های متقاضی ارسال می گردد. ایجاد اشتغال و انتقال دانش فنی ، افزایش و بهره برداری از توانمندیهای داخل کشور ، صرفه اقتصادی و ارز آوری  از اهداف اصلی می باشد.صاحب لیسانس این واحد شرکت تکنیپ فرانسه است و شرکت مهندسی نارگان وظیفه احداث آن را بر عهده داشته است.:(MEG Plant) واحد فرآیندی مونواتیلن گلایکولظرفیت تولیدی این واحد 500 هزارتن منو اتیلن گلایکول (MEG) ، 50 هزار تن دی اتیلن گلایکول   (DEG) و 3.4 هزار تن تری اتیلن گلایکول (TEG) در سال است و تمامی این محصولات  نیز به صورت مایع تولید می شوند . خوراک این واحد 340 هزار تن در سال اتیلن و 368 هزار تن در سال اکسیژن می باشد که از واحدهای اتیلن و پتروشیمی دماوند تامین می گردند.صاحب لیسانس این واحد شرکت شل هلند است که شرکت PIDEC مسئول احداث آن را داشته است.واحدهای یوتیلیتیسرویسهای جانبی که پتروشیمی مروارید می بایست با ایجاد یک واحد رأسا تامین نماید؛ این سرویسها پس از راه اندازی کامل مبین 2 از آن شرکت تأمین خواهد گردید .

  • سیستم آب آتش نشانی (SYSTEM FIGHTING FIRE) :
این سیستم شامل یک مخزن استوانه ای (با حجم بیش از 20000 مترمکعب) حجم خالص، سه تلمبه برقی، سه تلمبه دیزلی و دو تلمبه کمکی (Jockey) و نیز سیستم کنترل و ابزار دقیق کامل و پکیج شیمیایی می باشد.ضمناً جهت Backup سیستم آب آتش نشانی با آب دریا در صورت نیاز ، طراحی لازم در نظر گرفته شده است.
  • سیستم آب (DEMINIRALAZED WATER) DM :
این سیستم دارای یک مخزن به حجم 1770 متر مکعب با قابلیت پر شدن توسط تانکر و خط لوله از مبین به منظور تأمین آب جبرانی (Makeup)  برای Cooling Water Expansion drum و تأمین آب سیستم Polishing Package است و مجهز به دو عدد تلمبه و سیستم ابزار دقیق و کنترل کامل می باشد.
  • سیستم آب نمک زدائی شده (DESALINATED WATER) :
سیستم دارای یک مخزن جهت تأمین آب بدون نمک به حجم خالص 500 مترمکعب با قابلیت پر شدن توسط خط لوله از مبین به منظورتأمین آب جبرانی (Make up) برای سیستم آب آتش نشانی، تأمین آب UW و آب دوش های ایمنی میباشد و این سیستم مجهز به دو عدد تلمبه و سیستم ابزار دقیق و کنترل کامل می باشد.
  • سیستم آب خنک کننده مدار بسته (CLOSED LOOP COOLING WATER) :
این واحد دارای یک مدار بسته آب خنک کن می باشد. این سیستم شامل سه عدد تلمبه، سه عدد مبدل حرارتی صفحه ای Plate Heat Exchanger  از جنس تیتانیوم و یک Package تزریق Corrosion-Inhibitor Biocide می باشد.
  • سیستم آب آشامیدنی (POTABLE WATER SYSTEM) :
دارای یک مخزن به حجم خالص 30 متر مکعب با قابلیت پر شدن توسط تانکر و خط لوله از مبین و مجهز به یک دستگاه تلمبه مربوطه برای تأمین آب آشامیدنی مورد نیاز واحد طراحی شده است.

اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست عزیز، تحلیل سهام شرکت ها در سایت تحلیلک طی بازه های زمانی مختلف بارگذاری و آپدیت می شوند، در صورتی که تحلیل مد نظر خود را مشاهده نکردید حتما دوباره به ما سر بزنید و در قسمت گفتگو در پایین صفحه میتوانید نظر و یا سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تحلیل سهام پترو مروارید

آخرین تحلیل‌ سهام

آخرین مطالب بازار سرمایه

اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا