دوشنبه/ 10 مهر / 1402

سهام خوساز

شرکت محورسازان‌ ايران‌ خودرو با نماد بورسی خوساز

شرکت محورسازان‌ ايران‌ خودرو با نماد بورسی خوساز

شرکت صنعتي محورسازان ايران خودرو در سال 1343 در اداره ثبت شرکت­ها و مالکيت صنعتي در تهران تاسيس و در سال 1345 فعاليت خود را آغاز کرد. از آن­جا که اساسنامه اوليه شرکت فعاليت اصلي آن­ را توليد و مونتاژ اتوبوس و ميني­‌بوس تعريف کرده بود، شرکت در ابتـدا با عنوان "شرکت سهامي کنسرسيوم کارخانجات اتوبوس­‌سازان ايران" به ثبت رسيـد به توليد اتوبـوس و ميني­‌بـوس پرداخت و در بعد از انقلاب به شرکت "خـودروسـازان" تغيير نـام داد و در سال 1379 با توجه به خريد عمده سهـام اين شرکت توسط شرکت گستـرش سرمايه­‌گذاري ايران خـودرو به "شرکت صنعتي محورسازان ايـران خـودرو" تغيير نام داد و يکي از شرکت­هاي تابعه گروه صنعتي ايران خودرو شد. شرکت صنعتـي محورسازان ايـران خـودرو در سال 1373 تغيير ماموريت داد و با انتقال خطوط توليد ميني­‌بـوس به شرکت زاميـاد به توليد محور پيکـان روي آورد و در ادامه در سال­هـاي آتـي توليد انواع محور (اکسـل) خودروهـاي سبک و چرخ­‌دنده­‌هـا در دستور کار آن قـرار گرفت که شرح آن در ادامه آمده است. شرکت مذکور از واحدهـاي امور مهندسـي، خدمات فنـي، امور بازرگانـي، کنتـرل کيفيت، مهندسي سازمان و سيستم­هـا، منابع انساني، روابط عمومـي، حراست، مالي و برنامه‌ریزی تشکيل شده است.

عنوانتوضیحات
نام نمادخوساز
نام شرکتمحورسازان‌ ايران‌ خودرو
سال تاسیس1343
بازاربازار دوم بورس
محصولات یا خدماتاکسل عقب آريسان، اکسل عقب پژو ۲۰۶، ديسک و توپي پژو ۲۰۶، اکسل جلو پژو ۲۰۶، اکسل عقب پژو ۴۰۵، اکسل جلو پژو ۴۰۵، ديسک و توپي پژو ۴۰۵
گروهگروه خودرو و ساخت قطعات
سهامداران (عمده)شرکت گسترش سرمايه گذاري ايران خودرو سهامي عام 36%، شرکت سرمايه گذاري سمند سهامي خاص 15%، شخص حقيقي 2%
سال مالی12/29
آدرسکیلومتر 10 جاده مخصوص کرج ، شرکت محور سازان ایران خودرو
وب سایتhttp://www.ikamco.ir
ایمیلMehvarszan@ikamco.com
شماره تلفن
وضعیت نمادمجاز
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

دوست عزیز، تحلیل سهام شرکت ها در سایت تحلیلک طی بازه های زمانی مختلف بارگذاری و آپدیت می شوند، در صورتی که تحلیل مد نظر خود را مشاهده نکردید حتما دوباره به ما سر بزنید و در قسمت گفتگو در پایین صفحه میتوانید نظر و یا سوال خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تحلیل سهام خوساز

آخرین تحلیل‌ سهام

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x