مجله اینترنتی تحلیلک

جمعه/ 24 فروردین / 1403
Search
Close this search box.
ترفندهایی برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

ترفندهایی برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

ترفندهایی برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس...محلول های طبیعی و لکه برهای خانگی عمل پاک کردن و از بین بردن لکه های عرق از روی لباس ها را ساده می کند. 

ترفندهایی برای حذف و از بین بردن لکه عرق از روی لباس

رنگ های روشن و سفید، رنگ هایی هستند که به راحتی لکه دار می شوند. لکه ها می توانند زرد یا سفید باشند و معمولا بیشترین تاثیر را بر ناحیه زیر بغل دارند. متناسب با شدت لکه، روش برای حذف آن متفاوت است و بستگی به جنس و رنگ پارچه و سطح دشواری از بین بردن لکه دارد. بنابراین مهم است که برای همه لباس ها یک روش لکه بری به کار نبریم. زیرا روشی که برای یک لباس رنگی بسیار مناسب است، ممکن است برای لباس سفید مناسب نباشد.

از بین بردن لکه های عرق

لکه عرق روی لباس را چگونه پاک کنیم؟

لکه های عرق در لباس ها، باعث آزار هستند. گذشته از آن، آنها هر لباس را خراب می کنند و می توانند بوی بسیار ناخوشایندی داشته باشند.

به همین دلیل اغلب لباس ها را دور می اندازیم ولی این کار درستی نیست چرا که محلول های طبیعی و لکه بر های خانگی عمل پاک کردن و از بین بردن لکه های عرق از روی لباس ها را ساده می کند.

ترفندهایی برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

۶ ترفند برای از بین بردن لکه عرق از لباس

۱.با سرکه: 

این ماده را برای حذف هر دو مورد لکه و بوی آن پیشنهاد می کنیم که احتمالا در آشپزخانه شما نیز وجود دارد و از آن استفاده می کنید.

فقط با استفاده از کمی از این مایع شما می توانید در مدت زمانی بسیار کوتاه از شر لکه ها خلاص شوید.

مواد لازم: 

سرکه ۱ لیوان (۲۱۰ میلی لیتر)

محصولات شستشوی معمولی

لباس را در یک ظرف پلاستیکی بگذارید. سرکه را روی لکه بریزید (۲۱۰ میلی لیتر). اجازه دهید ۱۵ دقیقه خیس بخورد. لباس را با صابون و آب بشویید. اگر لباس سفید است، می توانید جلو آفتاب خشکش کنید.

ترفندهایی برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

 

۲. از بین بردن لکه های عرق با جوش شیرین

جوش شیرین مانند یک ضدعفونی کننده قدرتمند عمل می کند، بنابراین بوی بد لباس را نیز حذف خواهد کرد. اگر ما آن را با آب اکسیژنه که یک ضد عفونی کننده عالی و سفید کننده نیز است، مخلوط کنیم، مخلوط به دست آمده باعث می شود لکه لباس شما ناپدید شود.

مواد لازم: 

جوش شیرین (۲۰ گرم).

آب اکسیژنه (۲۵۰ میلی لیتر).

مسواک خراب شده.

صابون برای شستشو.

چگونه استفاده کنیم؟ 

در یک فنجان، دو قاشق غذاخوری جوش شیرین (۲۰ گرم) بریزید. یک لیوان آب اکسیژنه (۲۵۰ میلی لیتر) اضافه کنید و سپس مخلوط کنید، تا کامل ترکیب شوند.

مخلوط را روی لکه ها بریزید و با مسواک (با مراقبت) روی آن بکشید. اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند تا مخلوط بر لکه اثر کند. لباس را با صابون و آب بشویید.

ترفندهایی برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

 

 

۳. از بین بردن لکه های عرق با آب اکسیژنه

در این مورد فقط برای لباس های سفید توصیه می شود، زیرا این ماده سفید کننده است و باعث تغییر رنگ می شود.

آب اکسیژنه باعث می شود که لباس شما بدون لکه شود، اگر آن لک ها جدید باشند و کهنه نشده باشند.

در این روش، به طور مستقیم آن را روی لکه لباس بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید بماند.

مواد لازم: 

آب اکسیژنه (۲۵۰ میلی لیتر)

محصولات شستشوی معمولی.

چگونه استفاده کنیم؟

آب اکسیژنه (۲۵۰ میلی لیتر) را به طور مستقیم بر روی لکه ها بریزید. ۱۵ دقیقه صبر کنید. به طور معمول آن را بشویید و جلوی آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

۴. از بین بردن لکه های عرق با آسپرین

شما احتمالا هرگز تصور نمی کردید که آسپرین نه تنها می تواند سردرد را تسکین دهد، بلکه می تواند به شما در از بین بردن لکه های آزار دهنده عرق، بر روی لباس های سفید کمک کند. در ترکیبات آن اسید سالیسیلیک وجود دارد که بدون آسیب رساندن در پارچه نفوذ می کند و باعث سفید شدن آن می شود.

مواد لازم: 

۱عدد آسپیرین

۱لیوان آب (۲۵۰ میلی لیتر)

مسواک

مواد شستشو.

چگونه استفاده کنیم؟ 

آسپرین را در یک لیوان کوچک با آب (۲۵۰ میلی لیتر) حل کنید. مخلوط را به لکه بمالید. سپس برای یک لحظه با یک مسواک روی آن بکشید. اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. لباس را بشویید و مخلوط را پاک کنید.

ترفندهایی برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

۵. از بین بردن لکه های عرق با نمک مخصوص آشپزی

یکی دیگر از عناصری که در خانه دارید و نمی دانید که برای پاک کردن لکه ها مناسب است، نمک است و مناسب برای هر دو لباس سفید و رنگی است و باعث تغییر رنگ نمی شود، به جز رنگ زرد لکه عرق شما فقط کافی است، این مراحل را دنبال کنید و نتایج بسیار خوبی را به دست آورید.

مواد لازم: 

نمک ۱ قاشق غذاخوری (۱۰ گرم).

مواد شوینده معمولی برای شستشو.

چگونه استفاده کنیم؟  

ابتدا پارچه را مرطوب کنید تا بهتر جذب کند. سپس نمک را روی کل لکه ها بریزید. تا ۱۲ ساعت بگذارید خیس بخورد. لباس را کمی چنگ بزنید تا نمک مرطوب بهتر نفوذ کند. لباس را بشویید و نمک اضافی را از بین ببرید.

ترفندهایی برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

۶. از بین بردن لکه های عرق با لیمو و جوش شیرین

ما قبلا ذکر کردیم بی کربنات سدیم، که ضد عفونی کننده قوی ای است، اگر ما آن را با لیمو ترکیب کنیم، که دارای خواص ضد باکتری و سفید کننده است، می توانیم یک خمیری داشته باشیم که لکه های عرق را از لباس ها حذف می کند. فقط کافی است که روی لباس ها بزنید و اجازه دهید تا عمل کند. اگر لکه ها قوی بودند و نیازمند زمان بیشتری هستند، برای نتیجه بهتر می توانید لباس را چنگ بزنید.

مواد لازم

آب ۲ عدد لیمو (۲۱۰ میلی لیتر).

۱ قاشق غذاخوری بکینگ پودر(۱۰ گرم)

صابون خنثی برای شستن.

چگونه استفاده کنیم؟ 

آب لیمو را بگیرید و یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر (۱۰ گرم) اضافه کنید. خوب مخلوط کنید تا یک خمیر تشکیل شود. خمیر را روی لکه قرار دهید. برای ۳۰ دقیقه اجازه دهید بماند. با یک صابون خنثی لباس را بشویید و بقایای خمیر را پاک کنید.

آماده است!

با لکه های عرق لباس ها خداحافظی کنید!

ترفندهایی برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

مجله اینترنتی تحلیلک
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x