یکشنبه/ 14 آذر / 1400

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

در این گزارش با ۱۰ موزه برتر جهان که هرساله مورد توجه عموم مردم قرار می‌گیرند آشنا خواهید شد.
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

جمع آوری چیز‌هایی که زیبا و با اهمیت هستند، به عمق تاریخ می‌روند. موزه‌ها نه تنها آن‌ها را نشان می‌دهند بلکه از این اشیاء هنری برای نسل‌های آینده محافظت می‌کنند. موزه می‌تواند در بردارنده آثار تاریخی، طبیعی، حیات وحش، انسان‌شناسی یا علم و تکنولوژی باشد. موزه‌ها همواره یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگران در سفر به مناطق مختلف محسوب می‌شود. امروزه، ما بهترین موزه‌ها را در جهان داریم. آن‌ها برخی از بزرگترین و مهم‌ترین هنر و مجموعه آثار باستانی را نگه می‌دارند.

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

۱۰- موزه کاخ ملی (National Palace Museum)

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

موزه کاخ ملی در تایپه، بزرگترین مجموعه‌ای از آثار باستانی چینی و آثار هنری جهان است. در اصل این موزه، به عنوان کاخ موزه در شهر ممنوعه، پکن در سال ۱۹۲۵ تاسیس شد. در سال‌های پایانی جنگ داخلی چین، باارزش‌ترین اقلام در موزه، به تایوان منتقل شدند. زمانی که این اقلام به تایوان وارد شدند، ارتش کمونیستی کنترل کاخ موزه را به دست گرفته بود.

۹- موزه گوگنهایم بیلبائو (Guggenheim Museum Bilbao)

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

این موزه توسط فرانک گری طراحی شده است، موزه گوگنهایم در بیلبائو، اسپانیا، موزه مدرن دیدنی و جذاب تیتانیوم و شاید هم مشهور‌ترین ساختمان از دهه ۱۹۹۰ است. منحنی‌های زیبا و مهیجی از کشتی‌ها که در امتداد اسکله بیلبائو استفاده شده، مربع تیتانیوم را پوشانده اند و شبیه به ماهی‌ای است که در نور خورشید روشن و خاموش می‌شود. این موزه دارای نمایشگاه دائمی، و بازدید از آثار هنرمندان اسپانیایی و بین المللی است.

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

۸- موزه هنر مدرن (Museum of Modern Art)

AndroidOnlineNewsImage

موزه هنر مدرن واقع در منهتن در شهر نیویورک، اغلب به عنوان تاثیرگزارترین موزه هنر مدرن در جهان شناخته شده است. مسلما اینجا شامل بهترین مجموعه‌ها از شاهکار‌های مدرن در سراسر جهان از جمله نیلوفر‌های آبی مونه، دوشیزگان آوینیون پیکاسو و شب پر ستاره ونگوگ است. علاوه بر آثار هنری، یکی از اصلی‌ترین نقاشی‌های موزه هنر مدرن خود ساختمانش است. گردشگاه‌های شیشه‌ای پر پیچ و خم، اجازه مشاهده هنر را از تمام زوایا می‌دهند.

۷- موزه ارمیتاژ (Hermitage Museum)

AndroidOnlineNewsImage

موزه ارمیتاژ در سال ۱۷۶۴ توسط کاترین کبیر در سن پترزبورگ، روسیه تاسیس شد و موزه‌ای عظیم از هنر و فرهنگ است که نشان دهنده‌ی نکات برجسته‌ای از بیش از سه ملیون اقلام گسترده در جهان است. جاذبه‌های توریستی محبوب، این میراث با نمایش آثار با ارزشی توسط رامبراند، داوینچی، میکل آنژ و روبنس یکی از بهترین موزه‌ها در جهان است. این مجموعه‌ها یک مجتمع بزرگ از شش ساختمان تاریخی از جمله کاخ زمستانی و اقامت گاه سابق امپراتوران روسیه را اشغال کردند.

۶- گالری یوفیزی (Ufizi Gallery)

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا
آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

گالری یوفیزی در فلورانس، ایتالیا یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین موزه‌های هنری در جهان است. این موزه در کاخ یوفیزی قرار دارد که در قرن ۱۶ به عنوان دفاتری برای قضاوت دادگاه‌های بخش فلورانس ساخته شد. مجموعه‌ای از نقاشی‌های رنسانس و مجسمه‌ای از عصر کلاسیک فوق العاده هستند؛ که شامل تولد ونوس توسط سندرو بوتیسلی می‌شود.

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

۵- موزه بریتانیا (British Museum)

AndroidOnlineNewsImage

موزه بریتانیا در لندن، یک موزه از تاریخ و فرهنگ بشر است که در سال ۱۷۵۳ تاسیس شد. مجموعه‌های آن، که بیش از هفت میلیون شی است، جامع‌ترین و بزرگترین‌های جهان هستند و از همه قاره‌ها سرچشمه می‌گیرند که نشان دهنده‌ی فرهنگ بشری از آغاز تا به امروز هستند. این اشیاء شامل سنگ روزتا، کلید رمز گشایی از هیرو گلیف و بزرگترین مجموعه مومیایی در خارج از مصر است؛ و یکی از مقصد‌های برتر در لندن است.

۴- موزه هنر متروپولیتن (Metropolitan Museum of Art)

AndroidOnlineNewsImage

موزه هنر متروپولیتن واقع در لبه شرقی پارک مرکزی (Central Park) نیویورک است. این ساختمان عظیم سبک گوتیک، در اصل در سال ۱۸۷۲ بازگشایی شد، که دارای صد‌ها اتاق در دو طبقه است و حاوی بیش از دو میلیون اثر هنری از سراسر تاریخ بشر و جهان است که تقریبا هر زمینه هنری موجود را پوشش می‌دهد. علاوه بر نمایشگاه‌های دائمی خود، این مکان سازمان دهنده و میزبان سفر‌های بزرگ در طول سال است.

۳- موزه واتیکان (Vatican Museum)

AndroidOnlineNewsImage

موزه واتیکان توسط پاپ ژولیوس دوم در قرن ۶ تاسیس شد، و داخل شهر واتیکان، روم قرار دارد و در میان بهترین موزه‌های جهان است. این موزه برای راه پله‌های مارپیچ، اتاق رافائل و تزئین کلیسای سیستین مشهور است. تحت حمایت پاپ ژولیوس دوم، میکل آنژ بین سال‌های ۱۵۰۸ و ۱۵۱۲ سقف کوچک کلیسا را رنگ آمیزی کرد. امروزه تصور می‌شود که رنگ آمیزی سقف اوج دستاورد‌های میکل آنژ در نقاشی بود.

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

۲- موزه مصر (Egyptian Museum)

AndroidOnlineNewsImage

موزه مصر محل نگه داری حداقل ۱۲۰۰۰۰ آثار باستانی مصر باستان است که در قاهره قرار دارد و یکی از بهترین موزه‌های جهان است. دو طبقه اصلی در موزه وجود دارد، طبقه همکف و اول. در طبقه همکف مجموعه وسیعی از پاپیروس و سکه که توسط مصریان باستان استفاده می‌شد وجود دارد. در طبقه اول آثار مکشوفه از دو سلسله نهایی مصر باستان و بسیاری از آثار گرفته شده از دره پادشاهان وجود دارد. برجسته‌ترین آثار عبارتند از آرامگاه توت عنخ آمون و اتاق مومیایی سلطنتی حاوی ۲۷ مومیایی زمان‌های فراعنه.

آشنایی با 10 موزه برتر در دنیا

۱- لوور (Louvre)

AndroidOnlineNewsImage

موزه لوور، پاریس یکی از بزرگترین و پربازدید‌ترین موزه‌ها در جهان است. این موزه در سال ۱۷۹۳ افتتاح شد و در کاخ لوور، کاخ سلطنتی سابق قرار دارد. هرم شیشه‌ای معروف که در حیاط اصلی کاخ موزه قرار دارد، در سال ۱۹۸۹ اضافه شد که ورودی اصلی موزه است.

نمایشگاه‌های آن از ریشه‌های متنوعی مانند مصر باستان، یونان کلاسیک و رم، اروپای قرون وسطی و ناپلئون فرانسه آمده است. البته نمایشگاه معروف‌تر آن، نقاشی لئوناردو داوینچی از مونالیزا است که به طور کلی توسط انبوهی از گردشگران با دوربین هایشان احاطه شده است.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا