آموزش خیاطی آسان: آموزش الگوی یقه ژوزفین (مزونی)

همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش الگوی یقه ژوزفین (مزونی) با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

 

آموزش الگوی یقه ژوزفین

طراحی الگوی یقه ژوزفین بسیار شبیه به الگوی یقه دلبری است با این تفاوت که پهنای یقه بیشتر است.

برای کشیدن الگو، از سرشانه به مقدار دلخواه داخل شده و نقطه C را نامگذاری می کنیم. بازی یقه را اندازه زده و ۲ سانت پایین می آییم. (A)

نقطه A تا B  را بیشتر از یقه دلبری و نزدیک به ۱۰ سانتی متر داخل می شویم. سپس ۱/۴ از B تا C بالا آمده و آن را نقطه D نامگذاری کرده و یقه را طبق شکل طراحی می کنیم.

یقه ژوزفین

علاوه بر لقی پایه که در همه الگوها وجود دارد،  برای یقه ژوزفین در جلوی لباس دو لقی ۰.۵ سانتی هم می گیریم.

 

الگوی پشت یقه

از سرشانه پشت به اندازه سرشانه جلو باز می کنیم و نصف این اندازه را از سمت پشت گردن پایین می آییم. اگر بیشتر از ۲ سانت باز کردیم، یک لقی ۱.۵ سانتی می گیریم.

آموزش خیاطی -

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی(سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

 برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.
امیدواریم آموزش الگوی یقه ژوزفین برای شما مفید باشد.

 

بخوانید!  شاخص قیمت مصرف کننده یا CPI چیست؟

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه خود را ثبت کنید