همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در ادامه مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش الگوی آستین با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

 

آموزش نکات اولیه الگوی آستین با روش سایزبندی

برای رسم الگوی آستین ابتدا باید روش اندازه گیری دقیق را رعایت کنید. برای اندازه گیری بلندی آستین، بازو را کمی جمع کرده و از سرشانه تا قد آستین (مچ) را اندازه گیری می کنیم. برای اندازه گیری باید دور بازو را بدون گشادی اندازه گرفته و بعد اندازه آن را + ۴ می کنیم.

از پایین آستین ۲۰ سانتی متر برای افرادی که قد آستین آن ها کمتر از ۶۰ سانتی متر است و ۲۲ سانتی متر برای افرادی که قد آستین آن ها بیشتر از ۶۰ سانتی متر است، بالا می آییم و از این نقطه ۱ تا ۱.۵ سانتی متر داخل می شویم و به پایین آستین و زیر حلقه وصل می کنیم. (مطابق شکل زیر)

photo 2019 10 11 02 30 50

دور حلقه آستین باید ۲ تا ۳ سانتی متر بیشتر از دور حلقه لباس باشد.

 

 الگوی آستین کوتاه

قد آستین را اندازه زده و نصف می کنیم، از نصف ۲ سانتی متر پایین آمده و به حالت اریب به پهلوها صفر می کنیم. (مطابق شکل)

photo 2019 10 11 02 30 50 1

روش الگوی سایزبندی

آموزش خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی (سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

اسکرول به بالا