دوشنبه/ 11 مهر / 1401
آموزش دوخت مانتو عبایی

آموزش دوخت مانتو عبایی

مانتو طرح عبایی جزو مدل مانتوهای محبوب و پرطرفدار مخصوصا در فصل تابستان است. مدل عبایی انواع مختلفی دارد و با روش های متفاوتی دوخت می شود. دوخت این مدل از مانتو آسان بوده و می توانید به راحتی برای خود یک مانتو زیبا بدوزید. در این مطلب با ما همراه باشید تا آموزش دوخت مانتو مدل زیبا و راحت عبایی را با یکدیگر مرور کنیم.

آموزش دوخت مانتو مدل عبایی

مدل مانتو عبایی جدید

مانتو طرح عبایی جزو مدل مانتوهای محبوب و پرطرفدار مخصوصا در فصل تابستان است. مدل عبایی انواع مختلفی دارد و با روش های متفاوتی دوخت می شود.

دوخت این مدل از مانتو آسان بوده و می توانید به راحتی برای خود یک مانتو زیبا بدوزید. در این مطلب با ما همراه باشید تا آموزش دوخت مانتو مدل زیبا و راحت عبایی را با یکدیگر مرور کنیم.

آموزش دوخت مانتو عبایی

مقدار پارچه لازم مورد نیاز برای دوخت مانتو مدل عبایی

پارچه ساتن یا کرپ کن کن، به عرض 150 سانتی متر و طول 260 سانتی متر

پارچه حاشیه دار ابریشمی به عرض 150 سانتی متر و طول 130 سانتی متر

آموزش دوخت مانتو عبایی
آموزش دوخت مانتو عبایی

روی الگوی پشت کار کنید، قد مانتو را تا 15 سانتی متر بالاتر از زمین بلند کنید. مقدار منحنی یقه جلو را روی بالاتنه پشت رسم کنید. از سر شانه 1 سانتی متر بالا رفته و قد آستین را منهای 15 سانتی متر ادامه دهید.

خط مچ را به اندازه 30 سانتی متر گونیا کنید، از این نقطه مطابق شکل به خط باسن خطی منحنی رسم کنید. از قسمت پشت در ادامه خط باسن با خط آستین خطی مستقیم رسم کنید.

آموزش دوخت مانتو عبایی
آموزش دوخت مانتو جدید و زیبای عبایی

 

آموزش دوخت مانتو عبایی
آموزش دوخت مانتو طرح گشاد

تکه پشت آستین برش دارد. الگوی جلو را کپی کنید. از گوشه گردن خطی مستقیم به اندازه حدود 115 سانتی متر ادامه دهید. از این قسمت با لبه مانتو منحنی کنید.

امیدواریم مطلب آموزش دوخت مانتو عبایی برای شما عزیزان سودمند بوده باشد.

برای دیدین آموزش های بیشتر خیاطی و آشنایی با روش های گرلاوین، مولر، بدون الگو و الگوی آماده به بخش خیاطی مجله اینترنتی تحلیلک مراجعه کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

2 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x