آموزش خیاطی به روش گرلاوین / اصول تبدیل الگوی اولیه به لباس

در دنیای خیاطی روش های مختلفی برای دوخت لباس ها وجود دارد. این روش ها یا متدها به خاطر تفاوتی که در ریزه کاری ها، فرمول ها و محاسبات دارند به روش های مختلفی تقسیم شده اند. از جمله روش هایی که در دنیای خیاطی از آن ها برای دوخت لباس ها استفاده می شود می توان به روش متریک، گرلاوین، سایز بندی و مولر اشاره کرد. ما در این آموزش قصد داریم شما را با اصول تبدیل الگوی اولیه به لباس به روش گرلاوین آشنا کنیم.

 

اصول تبدیل الگوی اولیه به لباس

یک الگوی بالاتنه کنترل شده طراحی می کنیم (طبق آموزش های قبل). ابتدا قد دامن را به قسمت کمر جلو اضافه نموده چون اختلاف اندازه ها را در قسمت اختلاف باسن ها رفع کرده ایم به اندازه خط باسن بزرگ تا پای دامن را حساب کرده و همان اندازه به پهلوی جلو و پشت و خط باسن در قسمت وسط پشت اضافه می کنیم و نقاط به دست آمده را به هم وصل می کنیم.

برای گشاد کردن بالاتنه به خط کارور ۱ سانتی متر از زیر حلقه ۱.۵ سانتی متر پایین آمده و از حلقه گشاد شده ۲ سانتی متر به خط سینه اضافه می کنیم.

۰.۵ سانتی متر به کمر و ۱ سانتی متر به خط باسن بزرگ و یک سانتی متر به گشادی پای دامن اضافه می کنیم و نقاط به دست آمده را به هم وصل می کنیم در قسمت پشت مثل قسمت جلو اضافات را به هم وصل می کنیم. در صورتیکه بخواهیم پای دامن گشادتر شود به هر طرف خط پهلو ۲ تا ۳ سانتی متر اضافه نموده و آن را تا باسن بزرگ امتداد می دهیم.

 

مجله اینترنتی تحلیلک