خیاطی به روش گرلاوین؛ الگوی دامن شلواری پیلی دار

در دنیای خیاطی روش های مختلفی برای دوخت لباس ها وجود دارد. این روش ها یا متدها به خاطر تفاوتی که در ریزه کاری ها، فرمول ها و محاسبات دارند به روش های مختلفی تقسیم شده اند. از جمله روش هایی که در دنیای خیاطی از آن ها برای دوخت لباس ها استفاده می شود می توان به روش متریک، گرلاوین، سایز بندی و مولر اشاره کرد. ما در این آموزش قصد داریم شما را با آموزش رسم الگوی دامن شلواری پیلی دار به روش گرلاوین آشنا کنیم.

 

الگوی دامن شلواری پیلی دار

ابتدا الگوی اولیه را می‌کشیم.

از لبه قسمت جلو یک و نیم تا دو سانتی‌متر اضافه کرده، از پای دامن و خط باسن کوچک وصل می‌کنیم. سپس از خط کمر دوازده سانتی‌متر و از پای دامن چهارده سانتی‌متر به قسمت جلو اضافه می‌کنیم.

برای پیلی قد فاق دوازده تا چهارده سانتی‌متر از خط باسن بزرگ پایین آمده، یک‌سوم از یک دوم قد فاق بیرون می رویم. گشادی فاق را تا پای دامن کشیده، بعد از خط کمر تا قد فاق را اندازه زده نصف نموده و از یک‌سوم گشادی فاق به طور هلال به نصف وصل می‌کنیم.

قسمت پشت الگو هم مانند جلو می شود فقط در قسمت پشت گشادی فاق به‌علاوه دور می‌شود و برای هلال آن یک دوم بالا می رویم.

دامن شلواری پیلی دار - روش گرلاوین - آموزش خیاطی

نکات آموزشی روش گرلاوین

همراهان گرامی، برای آشنایی با نکات اولیه اندازه گیری و رسم الگوی اولیه در روش گرلاوین و همچنین مفید واقع شدن مطلب فوق به مطالب آموزش خیاطی به روش گرلاوین (قسمت اول، قسمت دوم، قسمت سوم و قسمت چهارم) مراجعه کنید تا با تمامی نکات این روش آشنا شوید.

 

امیدواریم آموزش خیاطی به روش گرلاوین برای شما عزیزان مفید باشد و از همراهی شما سپاسگزاریم.

مجله اینترنتی تحلیلک

اخبار داغ

آخرین مطالب

اسکرول به بالا