مجله اینترنتی تحلیلک

یکشنبه/ 31 تیر / 1403
Search
Close this search box.
باغ پرندگان کرج / باغ پرندگان چهارباغ

باغ پرندگان کرج محل نگهداری از گونه های کمیاب پرندگان

باغ پرندگان کرج با نام باغ پرندگان چهارباغ معروف است. این باغ بزرگ با مساحت بالغ بر 10 هزار متر مربع در دو طبقه محل نگهداری از گونه های پرندگان کمیاب و در حال انقراض است.

همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در این بخش قصد داریم با معرفی اماکن گردشگری ایران در خدمت شما باشیم. امیدواریم که شما عزیزان بتوانید به این اماکن زیبا سر بزنید و خوشحال می شویم که تجربه های خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. این مطلب به معرفی باغ پرندگان کرج اختصاص دارد.

معرفی باغ پرندگان کرج / باغ پرندگان چهارباغ

باغ پرندگان کرج با نام باغ پرندگان چهارباغ معروف است. این باغ بزرگ با مساحت بالغ بر ۱۰ هزار متر مربع در دو طبقه محل نگهداری از گونه های پرندگان کمیاب و در حال انقراض است.

باغ پرندگان کرج / باغ پرندگان چهارباغ

این باغ بزرگترین نمایشگاه پرندگان زینتی در خاورمیانه است و از نظر تعداد پرنده و محیط رتبه اول را در خاورمیانه دارد. در این باغ پرندگان زیادی مانند طوطی ها، پرندگان شکاری، پرندگان آبزی و کبوتران را می توان مشاهده کرد.

همچنین نمایشگاه و باغ پرندگان چهارباغ یکی از بزرگترین مجموعه کبوتران و ماکیان زینتی در جهان را دارا بوده و مجموعه ای بی نظیر از پرندگان آبزی، کنارآبزی، شکاری ها، طوطی ها را در خود جای داده است.

باغ پرندگان چهارباغ کرج با داشتن بیش از ۲۵۰۰ گونه پرنده نادر از ۶۵ کشور جهان به عنوان یک مرکز علمی، آموزشی و تفریحی شناخته می شود. این باغ شامل سالن های سر پوشیده، برکه و جزایر متعدد برای نگهداری از پرندگان است.

باغ پرندگان کرج / باغ پرندگان چهارباغ

مجموعه بزرگی از پروانه ها در رنگ های مختلف در پارک پرندگان چهارباغ کرج وجود دارند. نمایشگاه پروانه این باغ دو فاز دارد که در فاز اول ۵۰ هزار پروانه نگهداری می شود.

کتابخانه باغ پرندگان چهارباغ کرج

بزرگترین کتابخانه تخصصی پرنده شناسی کشور در نمایشگاه پرندگان زینتی و کمیاب شهر چهارباغ ساوجبلاغ واقع در استان البرز راه اندازی شد.

در این نمایشگاه حدود هفت هزار جلد کتاب در خصوص پرنده شناسی وجود دارد که این تعداد بسیار قابل توجه است. بسیاری از این کتابها ارزشمند هستند و اعتبار محتوایی کافی برای انجام یک مطالعه مطلوب را دارند.

باغ پرندگان چهارباغ

آدرس باغ پرندگان کرج

اتوبان کرج هشتگرد، خروجی کردان، شهر چهارباغ، نبش گلستان پنجم

جاهای دیدنی کرج
آدرس باغ پرندگان کرج

ساعات کار

ساعت ۹ الی ۲۰

در این محل امکان خرید گیاهان و پرندگان زینتی نیز وجود دارد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x