مجله اینترنتی تحلیلک

دوشنبه/ 1 مرداد / 1403
Search
Close this search box.
برشی از کتاب از ادبیات تا زندگی؛ برای تغییر روزمرگی رمان بخوانیم

برای تغییر روزمرگی رمان بخوانیم/ برشی از کتاب از ادبیات تا زندگی احمد خلفانی

کتاب بزرگترین هدایتگر ما انسان ها در مسیر زندگی و خواندن آن یکی از عوامل مهم برای رسیدن به موفقیت است. برای شمایی که در گیر و دار زندگی فرصتی برای مطالعه و خواندن ندارید بخش های زیبا و تجربه آفرینی از بهترین کتاب های تاریخ آماده کرده ایم تا مسیر موفقیت برای شما هموار شود.

«برای تغییر روزمرگی رمان بخوانیم»

یکی از عوامل رسیدن به موفقیت در زندگی کتاب خواندن است. کتاب ها قدرت عظیمی دارند و به راحتی می توانند ما را از خستگی و کشمکش های روزانه جدا کرده و به دنیایی پر از آرامش و هیجان ببرند.

کتاب ها به راحتی می توانند با روایت های درست و زیبایشان برای ما چراغ راهی باشند تا به بی راهه نرویم و ما را به مسیر درست هدایت کنند.

هر کتابی با هر عنوانی و با هر محتوایی نکاتی را در درون خود گنجانده که با خواندن و درک کردن آن ها به راحتی می توان در طول مسیر زندگی بر سختی ها فائق شد و به موفقیت رسید.

این بخش برای آن هایی است که در طول روزمره زندگی فرصت نمی کنند کتابی را بگشایند، دل به دل آن دهند و در آن غرق شوند. ما برای شما برش های زیبا و مهمی را از بهترین کتاب های تاریخ گردآوری کرده ایم تا با خواندن آن ها روح شما نیز تغذیه شود.

با ما باشید: برشی از کتاب از ادبیات تا زندگی؛ برای تغییر روزمرگی رمان بخوانیم

بیشتر بخوانید: سرچشمه شادی کجاست؟ از مجموعه شعر فکر کنم باران دیشب مرا شسته امروز «تو» ام کامران رسول زاده

برشی از کتاب از ادبیات تا زندگی؛ برای تغییر روزمرگی رمان بخوانیم
«برشی از کتاب از ادبیات تا زندگی؛ برای تغییر روزمرگی رمان بخوانیم»

برشی از کتاب از ادبیات تا زندگی؛ برای تغییر روزمرگی رمان بخوانیم

شاید یکی از راه‌ های گریز از خط ممتد کوتاه یا بلند زندگی مکانیکی‌ شده این باشد که به جای یک انتخاب، همزمان دست به چندین انتخاب بزنیم و به راه‌های بیشمار برویم.

و یا اگر هم امکان گزینه‌های موازی متعدد نداریم چنان شیوه‌ ای انتخاب کنیم که در خط مستقیم دیکته‌ شده شکستگی و اعوجاج و پستی و بلندی به وجود بیاوریم.

اینکه آیا چنین چیزی واقعا ممکن است یا خیر، بحث دیگری است. حقیقت این است که رمان، چنین امکانی را در اختیار ما قرار می‌دهد.

آن شکلی از زندگی که در رمان رخ می‌ نماید معمولا در نقطه مقابل زندگی معمولی و روزمره ماست، چرا که شخصیت‌های داستان معمولا به جای اینکه از راه‌های معین، خط کشی‌ شده، رسمی و قانونی جامعه پیروی کنند راهی تجربه نشده، نامرسوم، غیرقانونی و شاید هم معکوس پیش می‌گیرند.

به عبارت دیگر ادبیات، واقعیتی را به موازات و در ماوراء واقعیت موجود می‌آفریند و نشان می‌ دهد که فراروی از آن ممکن است.

کتاب از ادبیات تا زندگی
نوشته احمد خلفانی

بیشتر بخوانید: شب چیست؟/ برشی از کتاب مد و مه ابراهیم گلستان

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x