خیاطی به روش گرلاوین؛ دامن برش دار شماره ۱

در دنیای خیاطی روش های مختلفی برای دوخت لباس ها وجود دارد. این روش ها یا متدها به خاطر تفاوتی که در ریزه کاری ها، فرمول ها و محاسبات دارند به روش های مختلفی تقسیم شده اند. از جمله روش هایی که در دنیای خیاطی از آن ها برای دوخت لباس ها استفاده می شود می توان به روش متریک، گرلاوین، سایز بندی و مولر اشاره کرد. ما در این آموزش قصد داریم شما را با روش گرلاوین و آموزش رسم الگوی دامن برش دار شماره ۱ در جلو به روش گرلاوین آشنا کنیم.

 

الگوی دامن برش دار شماره ۱

برای رسم الگوی دامن برش دار شماره ۱ ابتدا الگوی اولیه را رسم می کنیم. سپس از لبه قسمت جلو از خط باسن بزرگ به دلخواه خود ۲ یا ۳ سانتی متر بالا یا پایین رفته و از آن جا به طور کمی هلال به خط پهلو و باسن کوچک وصل می کنیم. پنس ها را می بندیم. بعد از برش خط هلال رسم شده، الگوی قسمت جلو دو تکه می شود.

تکه بالای الگو را روی دولای پارچه قرار داده جای دوخت گذاشته و پارچه را برش می دهیم. برای قسمت دوم ابتدا از لبه پارچه ۱۵ سانتی متر و برای دو پیلی ۳۰ سانتی متر فاصله گذاشته و تکه دوم الگو را قرار می دهیم. از سمت پهلو و پایین دامن جای دوخت گذاشته بعد پارچه را برش می دهیم.

قسمت پشت دامن در انتهای پنس بزرگ ۱.۵ سانتی متر اوزمان می دهیم.

 

نکات آموزشی روش گرلاوین

همراهان گرامی، برای آشنایی با نکات اولیه اندازه گیری و رسم الگوی اولیه در این روش و همچنین مفید واقع شدن مطلب فوق به مطالب آموزش خیاطی به روش گرلاوین (قسمت اول، قسمت دوم، قسمت سوم و قسمت چهارم) مراجعه کنید تا با تمامی نکات این روش آشنا شوید.

امیدواریم آموزش خیاطی به روش گرلاوین برای شما عزیزان مفید باشد و از همراهی شما سپاسگزاریم.

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  آموزش خیاطی دامن پیله دوقلو در وسط با روش ساده