یکشنبه/ 2 آبان / 1400

همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در این بخش قصد داریم با معرفی اماکن گردشگری ایران در خدمت شما باشیم. امیدواریم که شما عزیزان بتوانید به این اماکن زیبا سر بزنید و خوشحال می شویم که تجربه های خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. این مطلب به معرفی روستای زیارت گرگان واقع در استان گلستان اختصاص دارد.

روستای زیارت گرگان

استان گلستان یکی از زیباترین مناطق کشورمان است و همیشه گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می کند. در مرکز استان گلستان، یعنی گرگان، پارک جنگلی زیبایی به نام ناهار خوران وجود دارد که افراد زیادی آن را می شناسند و برای تفریح به آنجا رفته اند. اگر جاده جنگلی این پارک را تا انتها ادامه دهید به روستایی ییلاقی به نام زیارت می رسید که در حدود هفت کیلومتری جنوب پارک جنگلی ناهار خوران و در دهستان استر آباد جنوبی قرار دارد. روستای زیارت در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

روستای زیارت گرگانبا توجه به آثار باستانی کشف شده از روستای زیارت، قدمت این روستا به هزار و 400 سال قبل از میلاد بر می گردد.

روستای زیارت به اسامی دیگری همچون زیارت خاصه رود، زیارت خسرو و زیارات نیز شناخته می شود.

روستای زیارت فاصله نسبتا کمی با گرگان دارد ولی از لحاظ دما 15 درجه سردتر از شهر گرگان است.

روستای زیارت گرگان
روستای زیارت گرگان

روستای زیارت گرگان در استان گلستان

شغل اصلی مردم در این روستا دامداری است. از فعالیت های دیگر اهالی روستا صنایع دستی، جاجیم، گلیم، کیف دستی، سفره بافی و لباس سنتی است.

امامزاده روستا از جمله مراکزی است که هر ساله افراد زیادی را به سوی این روستا فرا می خواند.

روستای زیارت گرگانقرار گرفتن امامزاده در کنار آبگرم که برای درمان بیماری های پوستی مفید است و همچنین دو آبشار در نزدیکی روستا از دیگر عوامل جذب توریست به این روستا است.

روستای زیارت گرگان

در این روستا بناهایی از دوره قاجار و پهلوی وجود دارد که از جاذبه های مهم گردشگری این منطقه محسوب می شوند.

بیشتر بخوانید: معرفی جنگل ابر شاهرود / پیوند آسمان و زمین در مرز سمنان و گلستان

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا