مجله اینترنتی تحلیلک

یکشنبه/ 31 تیر / 1403
Search
Close this search box.

مشکلات گل سانسوریا و نکات مهم درباره این بیماری های گل سانسوریا

یکی از مشکلات گیاه سانسوریا قارچ است که در برابر قارچ ضعیف عمل می کند. این بیماری در اثر آبیاری بیش از حد گیاه به وجود می آید.

 مشکلات گل سانسوریا

یکی از مشکلات گل سانسوریا قارچ است که در برابر قارچ ضعیف عمل می کند. این بیماری در اثر آبیاری بیش از حد گیاه به وجود می آید.

اکثر عوارض این گیاه مربوط به برگ است. ممکن است برگ گیاه رنگ پریده شده و نقوش پر رنگ خود را از دست بدهد. در این حالت لازم است سانسوریا را به محلی روشن تر منتقل کنید و با تغذیه های مصنوعی آن را تقویت کنید.

مشکلات گل سانسوریا
مشکلات گل سانسوریا

در حالتی که برگ ها قهوه ای شده و خشک می شوند نیز نیاز به آبیاری بیشتر دارند و باید گیاه را به محیط خنک تر منتقل کنید.

دو نوع آفت اصلی گیاه سانسوریا را تهدید می کنند.

شپشک آردی و نوزاد عنکبوت.

آنها شیره گیاه را می مکند و به تدریج باعث پلاسیده شدن برگ ها می شوند و اگر آنها را به موقع از بین نبرید می توانند باعث نابودی گیاه شوند.

گاهی هم ممکن است با ایجاد حفره و زخم بر روی برگ ها، باعث حساس شدن آنها شوند به طوری که در اثر کوچترین آفت و یا بیماری، گیاه مقاومتی نکند و از بین برود.

شپشک آردی قابل رویت است. پس گیاه را بررسی کنید و اگر آنها را دیدید، کافی است با دست از روی گیاه بردارید. برای پیشگیری از حمله شپشک آردی می توانید کمی الکل به سطح برگ ها اسپری کنید. اما در مورد نوزاد و تخم عنکبوت، باید همیشه برگ ها را تمیز نگه دارید. پس مرتبا آنها را با آب بشویید.

 مشکلات گل سانسوریا

نکات رایج درباره گیاه سانسوریا

  • برای افزایش رطوبت اطراف گیاه سانسوریا می توانید چند گیاه را در کنار هم در یک گلدان بکارید. این کار باعث می شود آب به اندازه کافی به همه گیاهان برسد و آب کمتری جذب خاک شود.
مشکلات و نکات گل سانسوریا
مشکلات و نکات رایج گل سانسوریا

می توانید دو گلدان را داخل هم قرار دهید. برای این کار، گلدانی را که گیاه را در آن کاشته اید، در یک گلدان بزرگ تر قرار دهید. فضای      بین دو گلدان را با کود کافی پر کنید و آن را همیشه مرطوب نگه دارید.

  • گیاه سانسوریا در صورت خورده شدن سمی است. خوردن سانسوریا باعث تورم و بی حسی زبان می شود و خطرناک است. پس توصیه می کنیم آن را از دسترس کودکان و حیواناتی که احتمال دارد برگ های آن را بجوند، دور نگه دارید.

 مشکلات گل سانسوریا

snake plant cc1865 1

  • زرد شدن و پژمرده شدن و ریختن برگ های گیاه سانسوریا نتیجه آبیاری بیش از حد است. در چنین شرایطی میزان آب و دفعات آبدهی را کم کنید.
  •  این گیاه در نور کم هم مقاوم است ولی بهتر است جایی قرار بگیرد که نور دارد نور یکی شرایط رشد و شادابی این گیاه است.
  • برگ سانسوریا دو الی سه ماه طول می کشد تا ریشه دهد. آن را باید در جای خنک و سایه قرار دهید.
  • برای تکثیر از طریق برگ دو روز برگ را نگه دارید سپس آن را درون آب جوشیده شده قرار دهید.
  • کود گاوی برای این گیاه مناسب تر است.
  • برای از بین بردن پشه های سیاه دور گیاه باید رطوبت محیط را کم کنید اگر این راه جواب نداد و تعداد پشه ها بیشتر شد باید از سم استفاده کنید.

 مشکلات گل سانسوریا

گیاه سانسوریا

  • دلیل کم رنگ شدن سانسوریا ابلق کم نوری است.
  • غبارپاشی روزانه سانسوریا باعث آسیب به برگ ها می شود.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x