دوشنبه/ 26 اردیبهشت / 1401

7 دلیل برای خواندن «گتسبی بزرگ»

معرفی کتاب

7 دلیل برای خواندن «گتسبی بزرگ»

7 دلیل برای خواندن کتاب گتسبی بزرگ

7 دلیل برای خواندن کتاب گتسبی بزرگ / برخی از مخاطبان بر این عقیده‌اند که گتسبی به دلیل پول و ثروت فراوانی که داشت در نظر بسیاری از مردم بزرگ و محترم به حساب می‌آمد و این موجب شد تا صفتی به این نام کنار اسم گتسبی همیشه درخشان جلوه کند.

طومار شیخ شرزین نوشته بهرام بیضایی

معرفی کتاب طومار شیخ شرزین نوشته بهرام بیضایی

داستان کتاب «طومار شیخ شرزین» در زمان فرمانروایی مغولان یا تاتارها بر ایران می‌گذرد. یکی از دبیران کتابخانه هنگام سوختن برخی از طومارهای کتابخانه، تصادفاً طوماری از استادش شیخ شرزین پیدا می کند که برای دادخواهی از صاحب دیوان نوشته بوده است.

معرفی کتاب روانشناسی رشد نوشته لورا برک

لورا برک در این کتاب به بررسی تحول انسان از لقاح تا مرگ پرداخته است. به علاوه، این کتاب بر دیدگاه عمر درمورد رشد و کمک های تعاملی زیست شناسی و محیط به انسان در حال رشد تاکید دارد.

معرفی کتاب دکتر ژیواگو نوشته بوریس پاسترناک

معرفی کتاب دکتر ژیواگو نوشته بوریس پاسترناک

کتاب «دکتر ژیواگو» نوشته بوریس پاسترناک نویسنده روسی برنده جایزه نوبل ادبیات است. از آنجایی که این کتاب با سیاست‌های رسمی شوروی در آن دوران در تضاد بود از چاپ آن در روسیه جلوگیری شد.

معرفی کتاب مردی در تبعید ابدی نوشته نادر ابراهیمی

«مردی در تبعید ابدی» عنوان رمانی از نادر ابراهیمی است که به شرح زندگی پر فراز و نشیب و عقاید فلسفی-عرفانی صدرالدین محمد قوام شیرازی پرداخته است که از نوجوانی وی شروع و تا زمان تبعید او به کویر و در نهایت بازگشت وی به شیراز ادامه می‌یابد.

معرفی کتاب غرور و تعصب اثر جین آستین

این رمان یکی از بی‌نظیرترین رمان‌های ادبیات انگلیس است که نویسنده، فرهنگ مردم عامّ زمان خود را در قالب داستان به رشته تحریر در آورده است. شکل‌گیری روابط عاطفی، تغییر دیدگاه شخصیت‌ها و رویدادهای غیرمنتظره‌ای که روی می‌دهند در تار و پود داستان تنیده شده و جذّابیتی ویژه به آن بخشیده است. ویژگی‌های خاصّی که این رمان را برای مخاطب امروز جالب و خواندنی می‌کند و با گذشت دو قرن از نوشته‌شدن، این اثر همچنان طرفداران خاصّ خودش را دارد این است که آستین در این رمان به ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی انسان می‌پردازد که با گذشت زمان رنگ کهنگی نمی‌گیرند.

معرفی کتاب «پدران و پسران» نوشته ایوان تورگنیف

معرفی کتاب پدران و پسران نوشته ایوان تورگنیف

«پدران و پسران» نوشته ایوان تورگنیف قصه‌ی بسیار ساده‌ای دارد و در بستری خانوادگی شکل می‌گیرد. داستان از جایی آغاز می‌شود که نیکلای پترویچ کیرسانف منتظر پسر جوانش آرکادی است.

معرفی کتاب «جین ایر» نوشته شارلوت برونته

معرفی کتاب جین ایر نوشته شارلوت برونته نویسنده انگلیسی

کتاب «جین ایر» نوشته شارلوت برونته داستان جین است که در کودکی پدر و مادرش را از دست می‌دهد. در سال‌های کودکی او همراه با اقوامش روزگار میگذراند، اما خاله و پسرخاله‌اش او را آزار می‌دهند و بالاخره جین را به یتیم‌خانه‌ای به نام «لوود» می‌سپارند.