چهارشنبه/ 31 شهریور / 1400

معروف ترين شهرهاي ارواح در جهان

در دنيا شهرهاي زيادي هستند که ناگهان از سکنه خالي شده‌اند و اکنون هيچ کس در آنها زندگي نمي‌کند. گرچه بسياري اعتقاد به وجود ارواح سرگردان و اشباح را عوامانه مي‌دانند، اما بسياري از مردم دنيا حتي در کشورهاي پيشرفته جهان نيز اين اعتقادات را عوامانه ندانسته و در مکان‌هاي مختلف با شنيدن صداها و حرکات اشيا و جانوران شاهدي بر مدعاي خود پيدا مي‌کنند. شهرهاي خالي از سکنه يکي از مهم‌ترين مکان هايي است که علاوه بر قصرها و معابد قديمي به آن گمان وجود اشباح مي‌برند و به عنوان شهر ارواح معروف شده‌اند. در اين مطلب به 6 تا از معروف ترين شهر اشباح در دنيا مي‌پردازيم.

6. کولمانسکوپ، ناميبيا

شهر شبح در جنوب ناميبيا در 1908، به دليل تب الماس تب و اميدواري به ثروت آسان با رونق مواجه شد. ظرف 2 سال يک شهرکامل با يک کازينو و مدرسه و بيمارستان و ساختمان هاي مسکوني منحصر به فرد، در کوير شني بي ثمر تاسيس شد.

اما در مدت کوتاهي پس از افت در فروش الماس پس از جنگ جهاني اول همه چيز تمام شد. همه شهر را ترک کردند و ريگ‌هاي روان جايگزين جمعيت شد. اين شهر به دليل صداهاي عجيب و غريب به شهر اشباح معروف است و محلی ها معتقدند اين شهر با اشباح پر شده است.

AndroidOnlineNewsImage5. سان زي، تايوان

يک دهکده توريستي با ايده دنياي آينده در شمال تايوان در حال احداث بود که حوادث متعدد در آن از يک سو و کمبود امکانات مالي از سوي ديگر به بد شگون بودن اين طرح دامن زد.

تا اين که طرح ساخت اين طرح توريستي به طور کامل متوقف شد و تايواني‌ها معتقدند هم اکنون ارواح در اين شهر رفت و آمد دارند.

AndroidOnlineNewsImage

4. کراکوT ايتاليا

شهر متروکه کراکو ايتاليا که امروزه به جاذبه‌اي براي گردشگران از نقاط مختلف جهان تبديل شده است، يکي ديگر از متروک‌ترين و عجيب‌ترين شهرهاي جهان است که شائبه حضور ارواح در آن ايجاد شده است. شهر کراکو ايتاليا در سال 1060 ميلادي توسط اسقف اعظم آرنالدو بنا شد.

اين شهر همانند ديگر شهرهاي قرون وسطي ايتاليا از خانه‌هايي روي تپه‌ها ساخته شده و تا اواخر قرن نوزدهم جمعيتي دو هزار نفر را در خود جاي داده بود. تا پيش از آغاز جنگ جهاني اول نيمي از سکنه شهر از خانه‌هاي خود کوچ کرده و تا سال 1963 به دهکده مجاور نقل مکان کردند. مورخان زمين لرزه‌هاي متعدد ريزش کوه و فقر کشاورزان را دليل اصلي اين مهاجرت‌ها عنوان کرده‌اند.

AndroidOnlineNewsImage3. گونکانجيما جزيره ارواح ژاپن

کشور ژاپن داراي جزاير بسياري در قلمرو خود است که بعضي از آنها داراي جمعيت و بعضي نيز خالي از سکنه است. جزيره “گونکانجيما” جزيره‌اي است که در سال‌هاي آخر قرن نوزدهم ميلادي به عنوان مرکزي براي استخراج زغال سنگ تبديل شده بود.

تا سال‌هاي پاياني دهه 1950 ميلادي اين جزيره يکي از پرجمعيت‌ترين جزاير در جهان لقب گرفته و در هر هکتار آن 835 نفر زندگي مي کردند. در سال‌هاي دهه 1960 و به دليل افزايش بنزين و کاهش مصرف زغال سنگ در ژاپن اين جزيره تخليه شده و در نهايت در سال 1974 ميلادي معدن به طور کامل تخليه شده و جزيره خالي از سکنه شد. اين جزيره به دليل مناظر وحشت‌آورش به جزيره ارواح مشهور شده است.
AndroidOnlineNewsImage2. اورا دور سور گلان، فرانسه

در روز 10 ژوئن سال 1944 ميلادي ساکنان روستاي اورادور – سور – گلان در نزديکي شهر ليموژ فرانسه بدون اين که بدانند چه خطري آنها را تهديد مي کند، يک کاروان نظامي ارتش آلمان را مشاهده کردند که داخل روستا شد و توقف کرد. اين يک واحد نظامي اس اس ارتش آلمان نازي بود. ساکنان اورادور نمي دانستند که روز قبل همين واحد جنايتکاران اس اس 99 گروگان بيگناه را در شهر کوچک تول به نرده‌هاي بالکن‌هاي منازل اين شهر دار زده بودند.

ژنرال لامردينگ فرمانده لشکر دوم اس اس پانزر داس رايش فرمان قتل عام مردم شهر تول را به تلافي انفجار يک پل توسط نيروهاي مقاومت فرانسه که در جريان آن 2 سرباز آلماني به قتل رسيده بودند صادر کرده بود.

در بامداد روز 10 ژوئن ژنرال لامردينگ به همين واحد اس اس گروهان سوم گردان در فوهرر فرمان قتل عام ساکنان روستاي اورادور و تخريب اين روستا را مي‌دهد. روستاي اورادور داراي 300 تا 400 جمعيت بود که با مزارع اطراف و چند صد پناهنده‌اي که از روستاي شارلي به آنجا پناه آورده بودند در مجموع 1200 نفر را شامل مي‌شد. در اين روز شوم در مجموع 642 نفر از جمله 246 زن و 207 کودک توسط اين جنايتکاران قتل عام شدند.

آنها پناهندگان روستاي شارلي و ساکنان نواحي پيراموني را همراه خود بردند که از سرنوشت آنها اطلاعي در دست نيست. به اين ترتيب، در روز 10 ژوئن سال 1944 ميلادي جنايتکاران اس اس ساکنان بيگناه روستاي اورادور- سور- گلان در نزديکي شهر ليموژ فرانسه را به طرز وحشيانه و غيرانساني قتل عام کردند.در اين قتل عام 642 نفر جان خود را از دست دادند. از آن روز اين شهر متروک به اعتقاد محلي‌ها پر است از ضجه و گريه ارواح کودکان و زنان بي گناه و تبديل به شهر ارواح شده است.

AndroidOnlineNewsImage

1. پريپيات، اوکراين

پيرپيات شهر رها شده در “منطقه بيگانگي” در شمال اوکراين است. ساکنان اين شهر اکثرا کارگران نيروگاه هسته‌اي چرنوبيل بودند که در 1986 بعد از حادثه چرنوبيل شهر را رها کردند و رفتند.

قبلا جمعيت حدود 50.000 نفر بود و الان تا شعاع چندين کيلومتر هيچ انساني در آن ديده نمي‌شود و اين شهر سالم به طور کامل به ارواح مقاوم در برابر راديواکتيو به ارث رسيد.

AndroidOnlineNewsImage

 

منبع: لست سکند

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا