آشپزی آموزش آشپزی

پیراشکی گوشت خوشمزه با خمیر خانگی

پیراشکی

پیراشکی گوشت یک غذای عالی و راحت برای مراسم های تولد و مهمانی های دورهمی است. خمیر پیراشکی به صورت آماده در بازار موجود است ولی در اینجا ما از خمیر خانگی با دستوری راحت استفاده کرده ایم.

 

مواد لازم برای خمیر پیراشکی

آرد ٣پیمانه

پنیر پارمسان ١/۴پیمانه

مخمر ١،١/٢قاشق چای خوری

بکینگ پودر ١قاشق چای خوری

آب ولرم ١،١/٣پیمانه

نمک١/٢قاشق چای خوری

شکر٢قاشق چای خوری

روغن زیتون ٢قاشق غذا خوری

 

مواد میانی

گوشت چرخ کرده ٣٠٠گرم

قارچ تفت داده شده ١پیمانه

پیاز نگینی ١عدد بزرگ

فلفل دلمه ای نگینی ١/٢پیمانه

ذرت بخار پز ١/٢پیمانه

پنیر پیتزا به مقدار دلخواه

رب به مقدار لازم

سبزی خشک معطر (ترخون یا آویشن ) به مقدار لازم

ادویه نمک، فلفل، زردچوبه به مقدار لازم

 

طرز تهیه خمیر پیراشکی

برای تهیه خمیر ابتدا آب ولرم و مخمر و یک قاشق چای خوری شکر را مخلوط کرده و در آن را بسته و ده دقیقه زمان داده تا عمل بیاید.
آرد و پنیر پارمسان و بقیه شکر، نمک و بکینگ پودر را مخلوط کرده و روغن زیتون را اضافه می کنیم و مایه خمیر عمل آمده را اضافه کرده و به مدت ده دقیقه ورز می دهیم.

در صورتی که خمیر خیلی چسبنده بود تا دو الی سه قاشق آرد را کم کم اضافه کنید.

خمیر را در کاسه ای که با روغن زیتون چرب کرده اید قرار دهید و با سلفون و حوله روی آن را پوشانده و به مدت یک ساعت استراحت دهید.

 

طرز تهیه مواد میانی

برای تهیه مواد میانی پیاز را کمی تفت داده و گوشت را به همراه فلفل سیاه و زردچوبه اضافه کرده و تفت داده و رب را اضافه کرده و پس از کمی تفت سبزی خشک و فلفل دلمه را به همراه یک لیوان آب جوش اضافه کنید و در ماهیتابه را گذاشته تا مدت بیست دقیقه گوشت بپزد و پس از آن نمک گوشت را اضافه کنید. پس از مدت پخت در را برداشته تا آب آن کاملاً بخار شود. سپس باقی مواد را به گوشت اضافه کنید.

 

آماده کردن پیراشکی

به اندازه یک نارنگی کوچک از خمیر برداشته و کمی سطح کار را آرد پاشی کرده و به قطر نیم سانت باز کنید و مواد را روی یک طرف خمیر گذاشته و نیم دیگر را روی آن آورده و به دلخواه به لبه آن شکل داده و در روغن داغ و فراوان با شعله متوسط سرخ کنید.

ابتدا که خمیر را در روغن قرار دادید تا چند ثانیه با قاشق روی خمیر روغن داغ بریزید و گاهی پیراشکی را زیر و رو کنید تا هر دو طرف یکنواخت سرخ شوند. پس از سرخ شدن آن ها را در صافی گذاشته تا روغن اضافی آن گرفته شود. می توانید مواد میانی را به دلخواه انتخاب کرده و از مرغ نیز استفاده کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

پُخت شیرنی های نوروز؛ طرز تهیه شیرینی بهشتی

فرزانه هاشمی

کباب تابه‌ای یک غذای ساده و خوشمزه

زهرا حسنی

خمیر جادویی و طرز تهیه پیتزا خوشمزه با آن

فرزانه هاشمی

دیدگاه خود را ثبت کنید