سه‌شنبه/ 4 آبان / 1400

کتاب نفس المهموم یکی از معتبرترین کتاب ها در زمینه وقایع کربلا و زندگینامه امام حسین علیه السلام نوشته شیخ عباس قمی است. ترجمه این کتاب توسط علامه میرزا ابوالحسن شعرانی تحت عنوان دمع السجوم انجام شده است.

در فصل دوم باب اول این کتاب جلیل القدر چهل حدیث در ثواب گریستن بر مصیبت امام حسین علیه السلام، ثواب لعن قاتلان ایشان و اخباری که در مورد شهادت آن حضرت وارد شده است، بیان شده که این احادیث را خدمتتان تقدیم می داریم. امید که مورد قبول آستان حضرتشان افتد…

حديث سى و نهم

حدیث سی و نهم چهل حدیث
کتاب نفس المهموم

 

و همچنين در كتاب مذكور گويد در روايت آمده است كه: «حسين عليه السّلام بر برادرش حسن عليه السّلام داخل شد چون او را بديد بگريست آن حضرت گفت: اى اباعبدالله از چه گريه مى‌كنى؟ گفت: از آنچه با تو مى‌كنند. حسن عليه السّلام گفت: آنچه بر سر من آيد زهرى است كه بدان كشته مى‌شوم و روزى مانند روز تو نيست كه سى هزار تن بر تو گرد آيند و همه ادعا كنند از امّت جدّ ما هستند پس بر كشتن و ريختن خون تو و هتك حرم و اسير كردن زنان و فرزندان و تاراج با رو بنه تو اجتماع كنند در اين حال لعنت بر بنى اميه نازل شود و آسمان خون ببارد و همه چيز بر تو بگريد حتّى وحشيان بيابان‌ها و ماهيان در درياها».

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا