سه‌شنبه/ 14 تیر / 1401

انواع سفارشات در فارکس و هر آنچه که نیاز دارید

بازارهای بین المللی

تفاوت بازار فارکس و بورس

تفاوت بازار فارکس و بورس چیست؟

فرق فارکس و بورس چیست؟ بازار فارکس و بورس تفاوت هایی با هم دارند که انتخاب این که در کدام بازار باید فعالیت کنید به سبک معاملاتی و مقدار ریسک پذیری شما بستگی دارد. به نظر اکثر سرمایه گذاران اگر دید بلند مدت دارید بازار بورس گزینه مناسبی برای شما است و اگر دید کوتاه مدت و نوسان گیری دارید بازار فارکس گزینه بهتری برای شما است.

روانشناسی معامله

روانشناسی معامله از دیدگاه کارولین بوردون

شما برای معاملات موفق در بازار فارکس نیازمند یادگیری روانشناسی معامله و راه های تسلط بر فکر خود هستید. اگر نتوانید در هنگام معامله خود را کنترل کنید زیان های بسیاری را باید متحمل شوید.

ما در ادامه این مطلب راهکارهایی که کارولین بوردون در کتاب خود برای معامله گران برای بهتر عمل کردن در بازار نوشته است برای شما آورده ایم.

ضرر در فارکس

دلایل ضرر در فارکس و اشتباه اکثر معامله گران

این آمار مطرح است که چنانچه صد معامله‌گر در ابتدای سال وارد بازار فارکس شوند در پایان سال تنها ۱۰ معامله‌گر دارای بالانسی مثبت خواهند بود. همان‌طور که از آمار پیداست نزدیک به ۹۰ درصد از معامله‌گران فارکس در پایان سال ضرر خواهد کرد. اما چرا؟ در ادامه به بررسی بعضی از دلایل آن می پردازیم

ترسیم خطوط زوایای گن

بررسی نحوه ترسیم خطوط زوایای گن

ترسیم خطوط زوایای گن به سه شیوه انجام می‌شود و نقطه مشترک بین هر سه روش، ترسیم خط از چپ به راست و از بالا به پایین برای (روند نزولی) و از پائین به بالا (برای روند صعودی) در نمودار قیمت است.

ارز دیجیتال ریپل چیست

ریپل چیست و هر آنچه باید در مورد ارز دیجیتال ریپل بدانید

ریپل هنوز فاصله زیادی با بیت کوین و اتریوم دارد ولی به خاطر قیمتی کمی که دارد اقبال به سمتش است. افزایش قیمت ریپل باعث شده این ارز جز 5 ارز برتر از لحاظ ارزش بازار شود.

ریپل برای بانک‌ها و انتقال پول بین‌المللی ساخته شده است.

بازار گاوی و خرسی چیست و چه تفاوت هایی دارند؟

بازار گاوی و خرسی چیست و چه تفاوت هایی دارند؟

اگر شما در بازار سرمایه فعالیت کرده اید حتما تا به حال اصطلاح بازار گاوی Bull market و بازار خرسی Bear market را شنیده اید. بازار گاوی و خرسی اصطلاحاتی هستند که برای روند کلی نمودارها و بازار به کار می روند.

درباره اتریوم چه می دانید؟

درباره ارز دیجیتال اتریوم چه می دانید؟

اتریوم یک زیرساخت آزاد مبتنی بر فناوری بلاک چین است که می‌توان روی آن برنامه‌های کامپیوتری غیرمتمرکز را اجرا کرد. غیرمتمرکز بودن اتریوم یعنی این سیستم به‌تنهایی متعلق به هیچ‌کس نیست و آن را یک یا چند شخص خاص کنترل نمی‌کنند.