شنبه/ 24 مهر / 1400

تحریم‌ های آمریکا علیه پرداخت باج دیجیتالی

وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرده که وزارت خزانه داری آمریکا هفته جاری تحریم‌ها و دستورالعمل هایی را وضع می کند که هدف آنها ممانعت از استفاده سازمان ها از ارزهای دیجیتالی برای پرداخت باج به هکرها است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، یکی از تدابیری که وزارت خزانه داری آمریکا قصد دارد اجرا کند، جریمه و مجازات های دیگر برای شرکت هایی است که با هکرها همکاری می کنند. همچنین وزارت خزانه داری قصد دارد مقررات جدید ضد پولشویی و فاینانس تروریسم را اجرایی کند تا استفاده از رمزارزها به عنوان یک روش پرداخت برای باج و سایر فعالیت های غیرقانونی را محدود کند.

تحریم‌های آتی به جای سراسر شبکه نت و مختل کردن کل اکوسیستم ارز دیجیتالی، تریدرها و صرافی های خاصی را هدف می گیرد. علاوه بر مجازات سازمان هایی که ممکن است در گذشته پرداخت باج افزار را تسهیل کرده باشند، این تحریم‌ها اکثر صرافی های ارز دیجیتالی را از انجام این نوع مبادلات در آینده باز می دارد.

آری ردبورد، مقام سابق وزارت خزانه داری آمریکا به وال استریت ژورنال گفت: چنین اقدامی نوعی رویکرد تهاجمی و فعالانه علیه افرادی خواهد بود که پرداخت باج افزار را تسهیل می کنند.

بر اساس گزارش انگجت، این اقدامات جدیدترین تلاش دولت بایدن برای مقابله با مسئله حملات باج افزاری به دنبال پشت سر گذاشتن یک سال انبوه از وقایع جدی از این دست است. پس از این که حمله به شرکت کلونیال پایپ لاین باعث کمبود سوخت در بخش هایی از آمریکا شد، رییس جمهور این کشور فرمانی را امضا کرد که اشتراک اطلاعات میان سازمان های فدرال را بهبود بخشید. وزارت امنیت داخلی آمریکا هم مقررات اجباری را اعلام کرد که اپراتورهای خط لوله سوخت را ملزم می کند هماهنگ کننده امنیت سایبری منصوب کرده و وقایع سایبری را به سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساخت گزارش دهند.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا