شنبه/ 24 مهر / 1400

تعطیلی سالن‎‌ های تئاتر ادامه دارد

یاسر عودی در خصوص آخرین وضعیت فعالیت سالن‌های تئاتر مشهد اظهار کرد: مرداد ماه نامه‌ای از دادستانی برای همه ابلاغ و پس از آن به موجب رونوشت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تعطیلی سالن‌های نمایش تا اطلاع ثانوی اعلام شد. بر این اساس سالن‌های تئاتر از ۹ مردادماه تعطیل هستند و هنوز ابلاغیه‌ای مبنی بر بازگشایی و از سرگیری فعالیت تئاترها صادر نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در شهر مشهد، ابلاغ بازگشایی نیز تعجب‌برانگیز است. به تعبیری حتی در صورتی که بازگشایی ابلاغ شود نیز باید آغاز فعالیت و بازگشایی مورد بررسی قرار گرفته و سپس تصمیمی اتخاذ شود.

مدیر پردیس تئاتر مستقل بیان کرد: برای کنترل و مدیریت شیوع ویروس کرونا، معمولاً باشگاه‌های ورزشی، مراکز فرهنگی و هنری و پاساژها تعطیل می‌شوند و به تبع آن سالن‌های تئاتر نیز تعطیل می‌شوند، اما این سوال در ذهن ایجاد می‌شود که چرا فعالیت هتل‌ها همچنان ادامه پیدا می‌کند و سفرهای هوایی، ریلی و اتوبوس صورت می‌گیرد؟

عودی اضافه کرد: در واقع برای کنترل شیوع ویروس کرونا روند مناسبی را پیش نگرفته‌ایم، به عنوان مثال در تعطیلات گذشته، مسیرهای منتهی به شمال بسیار شلوغ بود. به نظر می‌رسد که توان تعطیل کردن برخی از اماکن وجود ندارد و تنها مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی تعطیل می‌شوند.

وی افزود: جلوگیری از فعالیت مراکز طبیعی است، اما سوال اینجاست که چرا فعالیت تمام مراکز با محدودیت و تعطیلی مواجه نمی‌شود؟ مسئولین باید تصمیمی درست و متناسب با شرایط موجود اتخاذ و اجرا کنند.

مدیر پردیس تئاتر مستقل اضافه کرد: من فکر می‌کردم که جبهه‌گیری نسبت به فرهنگ و هنر وجود دارد، اما به تازگی متوجه شدم که نه‌تنها فرهنگ و هنر دغدغه مسئولان نبوده، بلکه به این موضوع فکر نمی‌شود و تنها شعارهایی در این خصوص بیان می‌شود.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا